هم رسان: شرکت فولکس واگن مالک بزرگترین برندهای جهان است و پورشه و آئودی دو نمونه از این برند ها هستند. این دو برند تاکنون طراحی های مختلفی را با یکدیگر به اشتراک گذاشته اند به عنوان مثال، پورشه کاین و ماکان دارای شاسی مشابهی با آئودی Q7 و Q5 هستند و به نظر می رسد که همکاری این دو برند فولکس واگن در زمینه ی خودروهای الکتریکی نیز ادامه خواهد داشت. طبق گزارش ها پورشه و آئودی با همکاری یکدیگر پلتفرم جدیدی را برای ساخت یک خودروی الکتریکی توسعه خواهند داد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، پورشه و آئودی طی مصاحبه ای تایید کرده اند که با همکاری یکدیگر پلت فرم جدیدی را برای خودروهای الکتریکی توسعه خواهند داد و از آن در خودروهای جدید الکتریکی سال 2021 استفاده خواهند کرد.
این دو شرکت امیدوارند چندین مدل و نسل جدید از خودروها را مبتنی بر این پلت فرم در سال 2021 و بعد از تولید کنند. آئودی در نظر دارد بر اساس این پلت فرم دو مدل سدان و خودروی شاسی بلند (SUV) تولید کند و در طرف مقابل انتظار می رود پورشه نیز حداقل یک مدل را مبتنی بر این پلت فرم تولید کند.

هدف از همکاری این دو برند با یکدیگر ، صرفه جویی در هزینه های توسعه ی این پلت فرم بوده است زیرا انجام این کار به تنهایی هزینه های زیادی خواهد داشت. با توجه به اینکه صنعت خودرو در آینده متعلق به خودروهای الکتریکی خواهد بود در نتیجه این دو شرکت با همکاری یکدیگر و صرف هزینه ی کمتر می توانند پلت فرم جدیدی را برای ساخت این خودرو ها توسعه دهند و همچنان در این صنعت باقی بمانند. آنها انتظار دارند که توسعه ی این پلت فرم تا سال 2025 ” در مجموع کمتر از 10 میلیارد یورو ” برای این گروه هزینه داشته باشد.