هم رسان: طبق گفته ی ایسوس در سپتامبر سال گذشته ، می توان انتظار داشت ZenFone 5 در سه ماهه اول سال جدید عرضه شود. گزارش ها حاکی از این بودند که این سری از محصولات ممکن است اولین نمایش عمومی خود را در کنگره جهانی موبایل 2018 در بارسلونا تجربه کند، و حالا تائید شده است که اینجا همان جایی است که این گوشی رونمایی خواهد شد. ایسوس اعلام کرده است که قصد دارد سری Zenfone 5 خود را در MWC 2018 شهر بارسلونا در ماه آینده رونمایی خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، نشست خبری این شرکت برای روز 8 اسفند تنظیم شده است و پوستر این نشست خبری به وضوح به این مسئله اشاره دارد که سری Zenfone 5 در این رویداد رونمایی خواهد شد.
گزارش ها حاکی از این هستند که احتمالا شاهد حداقل سه دستگاه جدید از این شرکت در MWC 2018 خواهیم بود که شامل Zenfone 5، Zenfone 5 Lite و Zenfone 5 Max است. گفته می شود که نسخه Max مجهز به یک باتری خیلی بزرگ است. پوستر این رویداد نشان می دهد که این سری جدید مجهز به چیپ ست های اسنپدراگون کوالکام خواهد بود.

نام Zenfone 5 در مورد گوشی های هوشمند ایسوس به هیچ وجه جدید نیست چرا که تولید و عرضه گوشی های Zenfone 5 به سال 2015 برمی گردد و به همین خاطر در پوستر به عبارت “Back to 5” اشاره شده است. در حال حاضر اطلاعات بیشتری درباره قابلیت ها و مشخصات این گوشی ها در دست نیست. کسانی که امکان حضور در این رویداد را در شهر بارسلونا ندارند می توانند آن را به صورت زنده از وب سایت شرکت تماشا کنند.