هم رسان: احتمال به سرقت رفتن ارزهای مجازی به اندازه صندوق‌هایی از اسکانس های دلار است که ممکن است در زیر تختتان مخفی کرده باشید. سارقان می‌توانند کیف پول دیجیتالی شما را خیلی راحت از شما بدزدند و در صورتی که اطلاعات لازم را در اختیار داشته باشند، می‌توانند ارزهای دیجیتالی را به کیف‌های دیجیتالی خود انتقال دهند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، این همان کاری است که لوئیس مزا و همدست او در مورد قربانی خود انجام دادند. آن‌ها ارزهای دیجیتالی اتریوم را به ارزش 1.8 میلیون دلار از کیف دیجیتالی قربانی خود به سرقت بردند.
این سارق توسط بازپرس بخش قضایی منهتن به این سرقت متهم شده است. گفته می‌شود مزا و همدست او با تهدید قربانی با یک اسلحه او را به داخل خودرویی کشیده‌اند و کلید خانه، گوشی همراه و کیف پول او را به زور گرفته‌اند. مزا با ورود به منزل او توانسته بود کیف دیجیتالی این قربانی را به سرقت ببرد.

سارقان مسلح 1.8 میلیون دلار ارز مجازی به سرقت بردنداطلاعیه مطبوعاتی DA اشاره می‌کند مزا قربانی را می‌شناخته و می‌دانسته که او پول زیادی در قالب اتریوم دارد. این اطلاعیه مطبوعاتی می‌گوید: «مزا به گرفتن یک اتومبیل برای قربانی اصرار می‌کند و در نهایت قربانی پس از جدا شدن از مزا پس از ملاقات خود در عصر روز 4 نوامبر سوار یک ون کوچک می‌شود.»
مزا متهم به سرقت، تملک و تصرف اموال به سرقت رفته، مداخله در کامپیوتر قربانی و تجاوز به کامپیوتر او شناخته شد.
سایرس ونس دادستان بخش قضایی NY County با هشدار درباره این که این نوع از سرقت‌ها به دلیل بالا رفتن ارزش ارزهای رمزنگاری خیلی سریع رایج شده است، گفت: «این پرونده فصل مشترک در حال افزایش جرایم سایبری و جنایت خشونت آمیز را نشان می‌دهد.»