هم رسان: گوگل در کنفرانس سالانه I/O خود، محصولات مرتبط با واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) زیادی را معرفی کرد. نه تنها گوشی های پرچمدار گلکسی S8 سامسونگ و گوشی جدید ال جی با Daydream سازگار هستند، بلکه این شرکت اعلام کرده در حال کار بر روی هدست واقعیت مجازی مستقل Daydream نیز هست.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، از دیگر نوآوری های گوگل می توان به یک فناوری منحصر به فرد به نام WorldSense، اشاره کرد که مجموعه ای جدید از ابزارهای ردیابی موقعیت مکانی است که از هر نوع دوربین و ستاپ پیچیده بی نیاز است. این ویژگی ها سبب می شود این هدست یک قدم از تمام رقبای خود جلوتر باشد. برای مثال HTC Vive در حال حاضر نیاز به حسگرهای خارجی دارد و این در حالی است که هدست جدید گوگل از این موضوع مبری است.
این فناوری از آنجا اهمیت زیادی پیدا کرده که هدست مستقل Dayderam می تواند بدون نیاز به کابل یا یک رایانه شخصی خارجی، حرکات دقیق شما را در فضا ردیابی کند.

گوگل تنها در حوزه VR دست به نوآوری نزده بلکه پیشرفت های جدیدی نیز در واقعیت افزوده (AR) به دست آورده است. در کنفرانس I/O، رئیس گوگل به معرفی یک فناوری به نام سیستم موقعیت یابی مجازی (VPS) برای تانگو اقدام نمود. همانطور که می دانید تانگو، پلت فرم AR گوگل است. او با نمایش یک نسخه آزمایشی نشان داد کسی که با یک گوشی تانگو در حال راه رفتن در یک فروشگاه است، به لطف نقاط بصری داخل فروشگاه موقعیت مکانی آن به خوبی تشخیص داده می شود. VPS مانند GPS است اما برای فضاهای داخلی نیز کاربرد دارد.
همچنین VPS می تواند با ترکیب با یک رابط صوتی، به کسانی که دچار مشکلات نابینایی هستند کمک کند. در حال حاضر VPS در چند موزه و فروشگاه در حال استفاده است و پیش بینی می شود در آینده در مکان های بیشتری شاهد استفاده از VPS باشیم.