هم رسان: کاربران ویندوز 10 از امروز می توانند نسخه به روزرسانی آوریل 2018 را به صورت رایگان دانلود کنند، رونمایی رسمی از این به روزرسانی برای کامپیوترهای سرتاسر دنیا از 8 مه 2018 شروع خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از تکرادار، یوسف مهدی، معاون شرکت مایکروسافت از طریق یک پست وبلاگ، اعلام کرد که به روز رسانی، مجموعه ای از ویژگی های جدید را ارائه می دهد، که بسیاری از آنها به منظور بهینه سازی تجربه ویندوز خود و صرفه جویی در وقت شما در هنگام کار است.
قابلیت جدید تایم لاین (Timeline)به کاربران اجازه می دهد تا کامپیوتر خود را به مدت بیش از 30 روز به عقب برگردانند تا فایل ها، اسناد و پروژهه ای گمشده خود را پیدا کنند، این به این معناست که شما می توانید به یک چشم بر هم زدن از طریق حالت های ذخیره اتوماتیک و یا جستجو کردن به همان جایی برگردید که چند هفته قبل در آنجا کاری انجام داده اید.
همچنین قابلیت تایم لاین در گوشی های آی او اس و اندرویدی که از Microsoft Edge یا Office 365 استفاده می کنند نیز قابل دسترسی است.
قابلیت جدید Focus Assist هم در این به روزرسانی معرفی شده است که خلاصه ای دقیق از آنچه که کاربران در هنگام وقت گذرانی در رسانه های اجتماعی از دست داده اند و از جمله ایمیل ها، اعلان ها و به روزرسانی ها به آنها ارائه می دهد.

شما می توانید قابلیت Focus Assist را در صورت نیاز فعال کنید، و یا در صورتی که قصد دارید کاری را بدون هیچ حواس پرتی انجام دهید برای زمان های خاص تنظیم کنید.
مرورگر Microsoft Edge نیز در این به روزرسانی تغییراتی داشته است، این مرورگر از ویژگی های جدیدی برخوردار است که شامل امکان بی صدا کردن هر زبانه تنها با کلیک کردن بر روی آیکن صدای آن زبانه است. این مرورگر همچنین امکان نمایش کتاب ها، پی دی اف ها و صفحات خواندنی را در نمای تمام صفحه، پر کردن خودکار گزینه های موجود در فرم های پرداخت وبی و حتی یک دکمه Grammar Tools دارد که به فهم مطالعه کمک میکند.
در صورتی که قصد دارید از دستیار صوتی کورتانای ویندوز 10 استفاده کنید، خوشبختانه قابلیت جدید Dictation به شما کمک میکند تا افکار خود را به راحتی و به درستی انتقال دهید.
برای شروع کار با Dictation ، مکان نمای خود را روی یک فیلد متنی قرار دهیدو دکمه های Win+H را فشاردهید و بعد صحبت کنید، سپس به کلمات خود که در روی صفحه ظاهر شده است نگاه کنید.
البته موارد ذکر شده در اینجا تنها چند مورد از قابلیت های جدید است که قرار است در به روزرسانی جدید ویندوز 10 حضور داشته است، همچنین مواردی همچون ابزارهای ساده مدیریت آی تی برای کاربران شرکتی، قابلیت های خلاق جدید برای عکس ها، 3D و Windows Mixed Reality و ارتقاهای امنیتی جدید در دستور کار است.