هم رسان: پس از انتشار گزارش‌هایی درباره یک اشکال امنیتی بسیار گسترده در آخرین نسخه از macOS، اپل با انتشار یک بسته امنیتی جدید بلافاصله در مقابل این اتفاق عکس العمل نشان داد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، نصب بسته Security Update 2017-001 بر روی macOS 10.13 یا macOS 10.13.1 این مشکل را که به هر کسی اجازه می‌داد با تایپ نام کاربری root به عنوان مدیر لاگین کند، حل می‌کرد اما کاربران متوجه شدند یک نقص دیگر نیز وجود دارد.
همان‌طور که Wired اشاره می‌کند، در صورتی که کاربری همچنان از اولین انتشار High Sierra (10.13) و بعد از به روزرسانی های بعدی تا 10.13.1 استفاده کند، نقض امنیتی همچنان وجود خواهد داشت. می‌توان این مشکل را با نصب مجدد بسته بر طرف کرد اما کاربران باید بدانند رایانه‌ها خود به خود ری استارت نمی‌شوند و باید خودشان آن را ری استارت کنند تا سیستم ایمن شود. کاملاً غیر ممکن است اما این کار می‌تواند باعث عدم امنیت کاربران شود، حتی اگر آن‌ها فکر کنند که بسته‌ها را به درستی نصب کرده‌اند و احتمالاً توضیح می‌دهد چرا شرکت‌ها پیش از ارائه یک محصول امنیتی منتظر آزمایش آن‌ها می‌مانند.


دارندگان دستگاه‌های Mac باید مجدداً بررسی‌هایی را انجام دهند تا مطمئن شوند تمامی به روزرسانی ها را دارند و در صورتی که باید نصب را انجام دهند، باید سیستم را زمانی که کارشان تمام شد مجدداً راه اندازی کنند. در صورتی که پس از این کار در مورد به اشتراک گذاری فایل‌ها مشکلی داشتید، کافی است به راه حل آن در اینجا نگاهی بیندازید.