هم رسان: تاکنون فیلم ها مختلفی از گوشی جدید آیفون 10 (آیفون ایکس) منتشر شده است، از جمله آزمایش سقوط، آزمایش مقاومت و بسیاری موارد دیگر. و حالا نیز سرعت این گوشی با گلکسی نوت 8 مقایسه شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، این دو گوشی هر یک مشخصات متفاوتی دارند، گوشی نوت 8 مجهز به یک رم 6 گیگابایتی و یک پردازنده ی 8 هسته ای است و در مقابل آیفون 10 دارای یک رم 3 گیگابایتی و یک پردازنده ی 6 هسته ای است. در این آزمایش برنامه های مختلفی در هر دو گوشی پا به پای هم اجرا شدند.
در این فیلم مشاهده خواهید کرد که آیفون 10 در باز کردن برنامه ها سریع تر عمل می کند و از نوت 8 جلو می افتد و در نهایت نوت 8 هنگام اجرای فیلم 4K به آیفون می رسد. در نتیجه آیفون 10 با زمان 2:47 و نوت 8 با زمان 4.46 دور اول را به پایان رساندند.

مقایسه تست سرعت آیفون 10 با گلکسی نوت 8در دور دوم آیفون 10 با ثبت زمان 1:05 از نوت 8 با زمان 0.38 عقب ماند. در دوم سوم هر دو گوشی از نظر سرعت راه اندازی (startup) آزمایش شدند. گوشی آیفون 10 کمی سریعتر از نوت 8 راه اندازی شد. برخی برنامه ها نیز در نوت 8 و برخی دیگر در آیفون 10 سریع تر راه اندازی شدند.
نکته جالب توجه امتیاز بنچ مارک هر دو گوشی است، امتیاز گوشی جدید آیفون تقریباً دو برابر امتیاز نوت 8 در گیک بنچ است.