هم رسان: تنها چند روز از عرضه گوشی آیفون ایکس می گذشت که شاهد فیلم کالبدشکافی آن بودیم و حالا توجه شما را به فیلم آزمایش مقاومت آیفون ایکس جلب می کنیم. در این فیلم می بینید که آیفون ایکس جدید در معرض چندین آزمایش مقاومت قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، آزمایش اول آزمایش خراش است، به شما پیشنهاد می کنیم ببینید آیفون ایکس تا چه حدی با گوشی های آیفون 8، گوگل پیکسل 2 و سامسونگ گلکسی اس 8 در مقابل این خراش ها متفاوت عمل می کند.
همان طور که در این فیلم می بینید، این گوشی در آزمایش خراش عملکرد فوق العاده ای دارد و صفحه نمایش آن به راحتی با چیزهایی مثل کلید یا سکه خراش بر نمی­ دارد. این گوشی تنها در آزمایش مته شماره 6 و 7 خراش هایی برداشت که هم سطح با دیگر پرچمداران است. به نظر می رسد اپل از شیشه مشابهی در پنل جلویی و پشتی استفاده کرده است.

در آزمایش آتش شاهد این هستیم که یک علامت ثابت روی صفحه نمایش آیفون ایکس باقی می ماند، این اتفاق شبیه چیزی است که در پرچمداران دیگری که آزمایش شده اند نیز دیده ایم. این گوشی همچنین در آزمایش خمیدگی نیز به خوبی مقاومت می کند و صفحه آن به هیچ وجه آسیب نمی بیند. آیفون ایکس عملکرد خوبی در آزمایش مقاومت دارد.
تنها آسیب جدی این گوشی مربوط به شیشه پشتی آن می شود، در صورتی که این پنل شیشه ای آسیب ببیند باید تا مبلغ 549 دلار برای تعویض آن بپردازید. اپل 279 دلار برای تعویض صفحه نمایش و 549 دلار برای دیگر تعمیرات در نظر گرفته است.