هم رسان: اخیراً ویدئویی از کالبد شکافی گوشی آیفون 10 منتشر شد و حالا کارشناسان iFixit نیز این گوشی را کالبدشکافی کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، همانطور که پیش از این اشاره شده بود گوشی جدید آیفون مجهز به دو باتری است که به صورت L در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.
به گفته کارشناسان iFixit گوشی جدید آیفون درست مانند آیفون 7 و آیفون 8 باز می شود اما درون این گوشی کاملاً متفاوت است. Logic Board این گوشی کوچکترین بردی است که اپل تاکنون در گوشی های آیفون به کار برده است؛ این برد از نیمه تا و به یکدیگر لحیم شده تا فضای کمتری را اشغال کند.

گوشی آیفون 10کارشناسان iFixit می گویند: «چیدمان لاجیک بورد گوشی آیفون 10 شبیه به چیدمانی است که در کالبد شکافی گوشی ها اولیه آیفون مشاهده کردیم. البته گوشی جدید با فریم فلزی و لبه های منحنی بسیار با شکوه تر از نسخه های اولیه آیفون است. 10 سال تولید گوشی آیفون، با یک گروه طراحی. حتی بعد از یک دهه تکرار و نوآوری، اپل موفق به تولید دستگاهی شده که روح پیشگامان آن را به تصویر می کشد.»

آیفون ایکس کالبد شکافی شد اگر خبرهای این بخش را دنبال کرده باشید اطلاع دارید که iFixit پس از کالبد شکافی هر دستگاه از 1 تا 10 به آن امتیاز می دهد. امتیاز 1 نشان دهنده آن است که تعمیر آن دستگاه برای افراد معمولی بسیار سخت است و امتیاز 10 به این معنا است که تعمیر یک دستگاه بسیار آسان است. گوشی جدید آیفون 10 اپل موفق به دریافت امتیاز 6 از 10 شده که در مقایسه با برخی از گوشی های قبلی آیفون امتیاز بهتری است.