هم رسان: این روزها شاهد فیلم‌های مختلفی از خراب شدن گوشی جدید آیفون 10 هستیم. این فیلم‌ها شامل آزمایش‌های سقوط، آزمایش آب و حتی آزمایش‌های گرما و سرمای شدید این دستگاه هستند. اخیراً انجام آزمایش سقوطی متفاوت، جدیدترین گوشی آیفون را با واقعیت‌های تازه‌ای مواجه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، آیفون 10 جدید در بعضی از آزمایش‌های سقوط عملکرد خوبی داشته و در بعضی دیگر به آسیب‌های جدی به آن وارد شده است. در این فیلم جدید آیفون 10 از ارتفاع بیش از 300 متر (1000 فوت) به زمین سقوط کرده است. برای این کار گوشی را به یک پهباد متصل و آن را تا ارتفاع 1000 فوتی هدایت کرده و بعد از آن ارتفاع گوشی را رها کرده‌اند.

نتیجه سقوط آیفون 10 از ارتفاع سیصد متری (فیلم)همانطور که در فیلم می‌بینید بعد از این سقوط شیشه پشتی آیفون 10 آسیب دیده که تعمیر آن 549 دلار هزینه در بر خواهد داشت، اما صفحه نمایش گوشی همچنان کار می‌کند و خود دستگاه همچنان فیلم می‌گیرد. واقعاً جای تعجب و شگفتی است که آیفون جدید توانسته در یک سقوط از ارتفاع بیش از 300 متر جان سالم به در ببرد.
با توجه به ویدئوهای قبلی، شیشه پشتی آیفون 10 ظاهراً خیلی راحت آسیب می‌بیند، بنابراین بهترین روش برای مراقبت از این گوشی فوق العاده استفاده از یک قاب محافظ است. به نظر می‌رسد آیفون 10 کاملاً مقاوم و با دوام است زیرا توانسته از آزمایش‌های سقوط، مقاومت و آزمایش‌های دیگری که تا به حال دیده‌ایم، جان سالم به در ببرد.