هم رسان: اخیراً گوشی جدید آیفون 8 کالبد شکافی شد و حالا نوبت به نسخه بزرگتر این گوشی یعنی آیفون 8 پلاس رسیده است. به تازگی کارشناسان وب سایت iFixit جدیدترین گوشی اپل را کالبد شکافی کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از گیکی گجتز، گوشی آیفون 8 پلاس مجهز به یک صفحه نمایش 5.5 اینچی است و پردازش آن را پردازنده جدید A11 Bionic اپل بر عهده دارد. این گوشی با دو حافظه داخلی 64 و 256 گیگابایت ارائه می شود و خریداران می توانند بسته به نیاز خود آیفون 8 پلاس را با یکی از این دو حافظه تهیه نمایند.
کارشناسان iFixit پس از کالبد شکافی هر دستگاه از 1 تا 10 به آن نمره می دهند. نمره 1 به معنی تعمیر خیلی سخت و نمره 10 به معنی تعمیر بسیار آسان است. نمره ای که کارشناسان iFixit به گوشی آیفون هشت داده اند، نمره 6 از 10 است.

آیفون هشتظاهراً تعویض پنل شیشه ای عقب گوشی آیفون هشت بسیار مشکل و تا حدودی غیرممکن است همین مسئله باعث شده تا تعمیر این گوشی سخت تر شود.
گوشی آیفون 8 پلاس نیز همانند آیفون 8 نمره 6 از 10 را کسب کرده است. با وجود با دوام بودن آیفون 8 پلاس، قاب شیشه ای عقب این گوشی شکننده است و تعویض آن پس از شکستن تا حدودی غیرممکن است.

آیفون هشت پلاسبرای مشاهده ی جزییات بیشتر درباره ی کالبد شکافی این گوشی شما را به تماشای فیلم زیر دعوت می کنیم.