هم رسان: بدون شک تراشه A12 اپل که به احتمال زیاد در آیفون های 2018 و آیپد های جدید اپل به کار خواهند رفت نسبت به مدل های قبلی خود سریع تر و عملکرد بهتری دارند. اما سوالی که مطرح می شود این است که این تراشه ها تا چه اندازه سریع تر هستند؟

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، ظاهراً طبق گزارش ها، تراشه جدید اپل حدود 20 درصد سریع تر و 40 در صد کار آمد تر از تراشه قبلی اپل خواهد بود.
اما چطور به این اعداد دست یافته ایم؟ طبق گزارش TSMC، انتظار می رود که تراشه های تولید شده امسال اپل برخلاف تراشه های قبلی (مبتنی بر پردازنده 10 نانومتر) مبتنی بر پردازنده 7 نانومتری هستند. با توجه به این تغییرات انتظار می رود که تراشه های جدید تا 20 درصد سریع تر بوده و 40 درصد مصرف انرژی کمتری داشته باشند.

تراشه A12 اپل 20 درصد سریع تر و 40 درصد کارآمد تر خواهد بودTSMC در این گزارش هیچ اشاره ای به اپل نداشته است اما با توجه به اینکه این دو شرکت همواره همکاری نزدیکی با یکدیگر داشته اند گمان می رود که این تغییرات و بهبودها مربوط به تراشه ی A12 اپل باشد.
انتظار می رود که اپل آِفون های جدید خود را در سه ماهه ی پایانی سال رونمایی کند. بدین ترتیب باید برای کسب اطلاعات دقیق درباره ی گوشی های جدید اپل همچنان منتظر بمانیم.