هم رسان: با رونمایی از گوشی جدید گلکسی اس 8 و اطلاع از ویژگی های آن، افراد بسیاری منتظر کار با این گوشی و آگاهی از عملکرد آن بودند؛ گرچه آزمایش سرعتی که از این گوشی گرفته شد نشان داد گوشی 2016 آیفون 7 در رقابت با گلکسی اس 8 پیروز است. اما آیا گوشی 2015 اپل، آیفون 6s نیز می تواند در آزمایش سرعت گلکسی اس 8 را شکست دهد؟

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، پاسخ این سؤال متاسفانه مثبت است! به نظر می رسد حتی گوشی (حدوداً) دو سال قبل اپل نیز توانسته مدل جدید گلکسی اس 8 را شکست دهد. در فیلمی که توسط سایت PhoneBuff منتشر شده نشان می دهد گوشی آیفون 6s توانسته در دور اول در عرض 1 دقیقه و 34.8 ثانیه موفق به راه اندازی برنامه ها شده است. در مقابل گلکسی اس 8 این فرآیند را در 1 دقیقه و 41.48 ثانیه به پایان رسانده است.

تست سرعتدر دور دوم آیفون 6s راه اندازی برنامه ها را در 42.56 ثانیه و گلکسی اس 8 در 49.55 ثانیه به پایان رسانده است. البته از نظر بسیاری از کارشناسان تفاوت سرعت در یک گوشی ویژگی چندان مهمی نیست و در مقایسه با معیارهایی هم چون تجربه کاربری، طراحی، قابلیت ها، دوربین و بسیاری موارد دیگر سرعت حرف اول را نمی زند.
با این حال نتیجه این رقابت جالب است زیرا اپل به ندرت درباره مشخصات فنی محصولات خود فخر می فروشد و تبلیغات منفی بسیاری در رابطه با کمبود فضای رم و ناکافی بدون هسته پردازنده وجود دارد اما شاید این فیلم تا حدودی به این صحبت ها پایان دهد.