هم رسان: چند سالی از عرضه اولین Apple Watch می‌گذرد و ما داستان‌هایی درباره این که این دستگاه چگونه توانسته جان بعضی از کاربران خود را با هشدار دادن به آن‌ها درباره یک حمله قلبی قریب الوقوع نجات دهد، شنیده‌ایم. یک گزارش جدید از 9to5Mac نشان می‌دهد اپل واچ باعث شده زندگی شخص دیگر نجات یابد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، این گزارش اشاره به داستان «اسکات کیلیان» دارد که پیش از 50 سالگی متحمل آزمایش‌های پزشکی شده بود تا مطمئن شود از سلامتی برخوردار است و از بروز نگرانی‌های سلامتی که دست به گریبان افراد هم سن و سال او است جلوگیری کند. تمامی آزمایش‌های انجام شده نتایج خوبی داشتند و خیال او را کاملاً راحت کردند اما یک شب که او خوابیده بود و در حین خواب اپل واچ خود را برای ردیابی الگوهای خواب به مچ دستش بسته بود، این ردیاب سلامتی از طریق اپلیکیشنی با نام HeartWatch به او هشدار داد که ضربان قلب در حال استراحت او در حین خواب بالا رفته است.

اپل واچ با هشدار به افراد درباره حمله قلبی جان آن‌ها را نجات می‌دهدکیلیان کمی احساس سوء هاضمه داشت که خود یکی از نشانه‌های حمله قلبی احتمالی بود، به همین دلیل او برای پیشگیری از هرگونه اتفاق بدی خود را به نزدیک‌ترین اورژانس رسانده بود. در بیمارستان با استفاده از یک EKG از او آزمایش گرفته بودند اما اپل واچ نشان داده بود ضربان قلبش بالا رفته است، نتایج آزمایش سالم و طبیعی بود. اما پس از انجام یک آزمایش خون، یک آنزیم در سطح بالا مشاهده شد که نشان می‌داد یک حمله قلبی اتفاق افتاده است و یا اینکه در حال اتفاق است.
کیلیان در مصاحبه با 9to5Mac گفت: «حرفی که جراح به من زد کاملاً قابل توجه است، او گفت اگر بیدار نشده بودم دیگر هیچ وقت نمی‌توانستم از خواب بیدار شوم و به خواب ابدی می‌پیوستم.»