هم رسان: اپل در ابتدا ساعت هوشمند اپل واچ را به عنوان محصولی جانبی برای آیفون معرفی کرد که به واسطه آن کاربران می‌توانستند پیامک و ایمیل ارسال / دریافت کنند، اعلان‌های برنامه‌های جدید را دریافت کنند، موسیقی گوش دهند و همچنین به لطف حسگرهای ضربان قلب، از آن به عنوان یک دستگاه تناسب اندام استفاده کنند. اما در سال‌های اخیر قابلیت‌های اپل واچ، شاید ناخواسته، پیشرفت کرده است و هم اکنون می‌توان از آن برای اهداف پزشکی مانند تشخیص بیماری‌های قلبی استفاده کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، طبق مطالعات جدیدی که توسط شرکت استارت آپ Cardiogram و دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو (UCSF) انجام شده است، به نظر می‌رسد می‌توان از اپل واچ برای تشخیص اختلالات دیگری، مانند آپنه خواب با 82 درصد دقت و فشار خون بالا با 90 درصد دقت نیز استفاده کرد.

استفاده از اپل واچ برای تشخیص آپنه خواب و فشار خون بالادر این بررسی محققان از شبکه عصبی Cardiogram به نام DeepHeart کمک گرفته‌اند. این شبکه با به کار گیری هوش مصنوعی اطلاعات به دست آمده از ضربان قلب و تعداد گام‌های کاربران را تفسیر می‌کند. با این روش کاربران خیلی زود می‌توانند علائم بیماری‌های مذکور را به سادگی در خود تشخیص دهند و برای اطمینان از صحت این اطلاعات، ترغیب به دادن آزمایش شوند. به قول معروف پیشگیری همیشه بهتر از درمان است.
«جانسون هشیه» مؤسس Cardiogram و سرپرست این گروه تحقیقاتی می‌گوید: «با کنترل مستمر سلامت افراد، می‌توان افرادی را شناسایی کرد که به فشار خون بالا مبتلا هستند اما اطلاعی از آن ندارند. با این روش می‌توان این افراد را شناسایی کرده و آن‌ها را برای انجام آزمایش‌های دقیق‌تر و درمان راهنمایی کرد.»