هم رسان: اگر از برنامه iMessage برای برقراری مکالمه با دوستان خود استفاده می‌کنید و تصور می‌کنید تمام چت‌های شما امن و دور از دسترس است، از این پس با احتیاط بیشتری از این پیام رسان استفاده کنید.

به گزارش هم رسان، رمزگذاری انتها به انتها (end to end) به این معنا نیست که iMessages برای مخفی ماندن شما امن است. اپل اطلاعات iMessages شما مثل اطلاعات تماس و موقعیت مکانی شما را ذخیره می‌کند و به دستور دادگاه می‌تواند آن اطلاعات را برای کمک به اجرای قانون در اختیار پلیس قرار دهد.
اپل نه تنها شماره تلفن کسانی که به آن‌ها پیام iMessage می‌فرستید را ذخیره می‌کند، بلکه تاریخ و زمان این عمل و همچنین IP نشانی که می‌تواند برای شناسایی موقعیت مکانی شما مفید باشد را نیز ثبت می‌کند.
هر زمان که کاربر با آیفون خود با یک فرد شروع به چت می‌کند، سرورهای iMessage اپل مسیر داده‌ها را ره‌گیری می‌کند.

Smartphone with lock icon - security concept

نکته عجیب این است که اپل خود را مدافع سرسخت حفظ حریم خصوصی کاربر می‌داند و در برابر مقامات قانونی برای رمزگشایی دستگاه‌های خود و یا معرفی بک دور (درب پشتی) آن‌ها مقاومت می‌کند اما حالا خودش به اطلاعات شخصی iMessage دست درازی می‌کند. اگرچه iMessages از رمزگذاری انتها به انتها برخوردار است اما به هنگام استفاده از آن مراقب حریم خصوصی خود باشید.
همچنین اگر از iCloud برای پشتیبان گیری از دستگاه‌های اپل خود استفاده می‌کنید تا یک نسخه پشتیبان از داده‌های خود داشته باشید، کپی تمام پیام‌ها، عکس‌ها و اطلاعات مهم ذخیره شده بر روی دستگاهتان، بر روی iCloud ذخیره می‌شود و کلید رمزگذاری آن در دستان اپل است، نه شما!

منبع: hackernews