هم رسان: شازم یکی از اولین برنامه‌های شناسایی موسیقی در حال پخش برای گوشی‌های هوشمند از گذشته تا به امروز است و عملکردهای آن طی سال‌ها گسترش یافته است؛ تا جایی که اکنون می‌تواند موسیقی سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیونی را نیز تشخیص دهد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، اپل از قابلیت‌های این برنامه در آی او اس بهره برده و کاربران می‌توانند بدون نیاز به بازکردن این برنامه از سیری آهنگ‌های شازم را بخواهند.
اکنون به نظر می‌رسد اپل در نظر دار به جای همکاری با شازم، این شرکت را به مالکیت خود درآورد. طبق گزارش تک کرانچ، به نظر می‌رسد که اپل علاقه مند است این شرکت را به مبلغ 400 میلیون دلار خریداری کند و احتمالاً این خبر را در دوشنبه همین هفته رسماً اعلام خواهد کرد.

اپل به دنبال خرید شرکت شازم استدر حال حاضر هدف اپل از خرید این شرکت مشخص نیست به ویژه اینکه شازم در حال حاضر از آی او اس پشتیبانی می‌کند. البته امکان دارد اپل به تقلید از یکی از قابلیت‌های پیکسل 2 که می‌تواند با استفاده از قابلیت always-listening آهنگ‌ها را تشخیص دهد، در نظر دارد با خرید شازم این قابلیت را در دستگاه‌های آی او اس ارائه دهد.
البته اپل به ندرت برنامه‌های مربوط به خرید خود را افشا می‌کند، حتی اگر آن‌ها را تأیید کنند، هرگز نمی‌توانیم از صحت آن مطمئن باشیم مگر اینکه این قابلیت در یکی از دستگاه‌های آی او اس ارائه شود بنابراین تا آن زمان این خبر را تنها در حد یک حدس گمان در نظر بگیرید.