هم رسان: علاقه اپل به موضوع واقعیت افزوده کاملا روشن است، و شرکت با رونمایی از گوشی های آیفون 8، 8 پلاس و ایکس توانسته است مانور بیشتری در این زمینه دهد. این شرکت تبلیغات زیادی درباره فواید واقعیت افزوده انجام داده است، تا جایی که شایعاتی مبنی بر امکان کار اپل بر روی هدست های واقعیت افزوده خود منتشر شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، در حالی که اپل هنوز به طور رسمی برنامه های خود را در این خصوص اعلام نکرده است، اما اقدامات آنها جایی برای شک و گمان باقی نگذاشته است. طبق گزارشی از TechCrunch، به نظر می رسد اپل یک شرکت تازه تاسیس کانادایی متخصص در زمینه هدست های واقعیت افزوده را خریداری کرده است. شرکت کانادایی Vrvana موفق به ساخت هدست واقعیت افزوده Totem شده است، محصولی که ظاهرا تجدید نظرات عجیب و غریبی دریافت کرده است و در نهایت از فروش بازمانده است. گفته می شود که مبلغ این معامله 30 میلیون دلار بوده است، البته در صورت واقعیت داشتن این قضیه.

مشخص نیست که هدف اپل از خرید Vrvanaچه بوده است، اما با توجه به تخصص این شرکت در زمینه هدست های واقعیت افزوده، می توان حدس زد که اپل چه برنامه هایی در مورد این شرکت دارد و از تکنولوژی آن در چه زمینه ای استفاده خواهد کرد. شایعات موجود درباره هدست واقعیت مجازی اپل حاکی از این هستند که احتمالا در سال 2019 یا 2020 شاهد رونمایی از این هدست خواهیم بود.
تیم کوک مدیر عامل اپل در گذشته اشاره ای به هدست واقعیت افزوده داشته است و به طور مختصر اعلام کرده است که فکر نمی کند تکنولوژی امروز بتواند کیفیتی که اپل به دنبال آن است را برابری کند، و این که اگر احساس نکند نمی تواند موردی را با کیفیت و شرایط فوق العاده ارائه دهد، به هیچ وجه آن را به فروش نخواهد رساند.