هم رسان: اپل دومین نسخه بتای iOS 11.3 را منتشر کرد و این اولین نسخه از نرم افزار است که شامل قابلیت جدید مدیریت باتری آیفون ها است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، قابلیت مدیریت باتری به کاربران اجازه می دهد تا سلامت باتری آیفون خود را بررسی کنند، با تماشای ویدئوی زیر از MacRumors می توانید یک آشنایی کلی با این قابلیت جدید به دست آورید.
این نرم افزار قابلیت های عملکرد باتری که پیش از این سرعت گوشی های آیفون را کاهش می داد را غیر فعال می کند. اپل اعلام کرده است که یک روش برای انجام دستی این کار در نسخه نهایی این نرم افزار وجود دارد.

نسخه بتای جدید iOS 11.3 قابلیت های دیگری را نیز به آیفون و آیپد اضافه می کند که از آن جمله می توان به چهار ایموجی در شکل های اژدها، شیر، جمجمه و خرس اشاره کرد. این نرم افزار همچنین استفاده از Face ID را برای Family Purchases در گوشی آیفون ایکس ممکن می کند. این قابلیتی است که پیش از این در مورد Touch ID نیز وجود داشت.
این نرم افزار جدید همچنین قابلیت Advanced Mobile Location را فعال می کند که توسط سرویس های اورژانسی برای پیدا کردن موقعیت افراد به وسیله گوشی هایشان به کار گرفته می شود. علاوه بر موارد ذکر شده این نسخه بتا شامل ارتقاء هایی برای Apple Music و اپلیکیشن های دیگر نیز است. این تنها نسخه بتای ثانویه از این نرم افزار است و در نتیجه انتظار می رود که مدتی تا انتشار نسخه اصلی آن باقی مانده باشد.