هم رسان: اپل با معرفی آی پد ارزان قیمت 9.7 اینچی خود در اسفند امسال موجب شگفتی بسیاری در این صنعت شد. اکنون گزارش جدیدی ادعا می کند «تیم کوک» و همکارانش در نظر دارند مدل جدید ارزان قیمتتری را عرضه کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از فون آرنا، طبق گزارش Digitimes، احتمال دارد سه ماهه دوم سال آینده میلادی شاهد رونمایی مدلی جدید و ارزان تر از آی پد 9.7 اینچی باشیم. نسخه ارزان تر این مدل حدود 259 دلار قیمت خواهد داشت. در صورتی که این خبر صحت داشته باشد، قیمت شروع مدل مورد بحث 70 دلار از قیمت مدل فعلی پایین تر خواهد بود.

این اطلاعات غیر رسمی و تأیید نشده است اما مطمئناً قیمت پایین می تواند باعث افزایش میزان تقاضا از سوی مشتریان طرفدار محصولات مقرون به صرفه شود. همانطور که می دانید، در سال های اخیر فروش تبلت در بازار جهانی رو به کاهش بوده اما تبلت های جدید اپل حتی در این شرایط نیز موفق بوده اند. طبق گزارش مالی آبان اپل، در دو دوره گذشته این شرکت در دو دوره گذشته رشد دو رقمی را در فروش آی پدهای خود شاهد بوده است.
این گزارش همچنین پیش بینی کرده این قیمت های جدید موجب موج جدیدی از رقابت بین اپل و رقبای اصلی آن در این صنعت – سامسونگ، آمازون، هوآوی و لنوو – خواهد شد.