هم رسان: در حال حاضر کسانی که اخبار حوزه تکنولوژی را دنبال می کنند، به خوبی از دعوای حقوقی اپل و کوالکام مطلع هستند، و درست مانند پرونده شکایت علیه سامسونگ، به نظر می رسد در صورت کمک کوالکام به اپل، شرکت اپل هیچ قصدی برای اذیت و آزار کوالکام ندارد، این مطلب همچنین در گزارشی از مجله وال استریت به خوبی تحت پوشش قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، این گزارش ادعا می کند که بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از افراد آشنا با این موضوع، اپل در تلاش است تا آیفون ها و آیپد های 2018 خود را طوری طراحی کند که نیازی به تکیه بر قطعات کوالکام نداشته باشد. در حال حاضر اینتل و کوالکام مودم های مورد استفاده در آیفون ها را تولید می کنند، اما در صورتی که این گزارش درست باشد، اپل می تواند به طور انحصاری سراغ اینتل و یا شرکت های دیگری مانند MediaTek برود.

این گزارش همچنین ادعا می کند که کوالکام از ارائه نرم افزاری که اپل برای تست کردن LTE در نمونه های آینده آیفون و آیپد نیاز دارد نیز سرباز زده است، اما کوالکام اعلام کرده است که این مطلب درست نیست و اپل پیش از این چیپ هایی که ممکن است در آیفون های آینده خود استفاده کند را تست کرده است. کوالکام همچنین اضافه کرده است که نسبت به پشتیبانی دستگاه های جدید اپل متعهد است.
ما معتقدیم که باید تا ارائه محصولات سال 2018 منتظر بمانیم و ببینیم که آیا کوالکام واقعا از این حلقه کنار گذاشته می شود، اما با توجه به اتفاقاتی که در مورد سامسونگ مشاهده کردیم، همانقدر که اپل تلاش می کند تامین کنندگان جایگزینی را پیدا کند، گاهی اوقات واقعا گزینه های دیگری وجود ندارد.