هم رسان: در سال های گذشته هر بار که یک گوشی آیفون رونمایی و عرضه می شد، معمولا چند هفته یا چند ماه طول می کشید تا تاریخ تحویل آن به حالت عادی در آید. اما در مورد آیفون 10 این زمان کوتاه و کوتاه تر شده است، تا جایی که این سوال برای بسیاری از افراد مطرح شد که آیا واقعا اپل دستگاهی برای عرضه دارد، یا اینکه آیا میزان فروش خیلی خوب نبوده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو،  بسیاری از گزارش ها حاکی از مورد دوم بود و در حالیکه اپل تظاهر می کرد اوضاع به خوبی پیش می رود، یک گزارش جدید از Fast Company تصویر جدیدی را پیش روی همه به نمایش گذاشت. این گزارش ادعا می کرد که به گفته این منبع خود اپل در داخل شرکت از میزان فروش آیفون 10 اظهار ناامیدی کرده است.

اپل از فروش آیفون 10 اظهار ناامیدی می کنداین ناامیدی به قدری است که انتظار می رود اپل تعداد آیفون ایکس هایی که به تامین کنندگان خود سفارش خواهد داد را کاهش دهد، و در حال حاضر شرکت تنها 8 میلیون دستگاه برای سه ماهه دوم 2018 سفارش خواهد داد. برآوردها حاکی از این بودند که اپل در سه ماهه اول 14 میلیون دستگاه آیفون 10 به فروش خواهد رساند، و از آنجایی که نتوانست به این میزان فروش دست یابد، ظاهرا دست از تولید کشیده است تا از تکرار تجربه ای که در آیفون 5c با آن مواجه شد جلوگیری کند و با مازاد تولید روبرو نشود.
در هر صورت انتظار می رود که اپل حداقل سه آیفون جدید در سال جاری رونمایی کند، که گفته می شود یکی از این سه مدل نسخه بزرگتر آیفون 10 خواهد بود. شاید صفحه نمایش بزرگتر بتواند توجه کاربران را به خود جلب کند، اما در صورتی که شایعات مربوط به قیمت بیشتر از 1000 دلاری این گوشی حقیقت داشته باشد، اپل روزهای بسیار سختی برای متقاعد کردن مشتریان برای خرید این گوشی پیش رو خواهد داشت.