هم رسان: طبق گزارش اخیر شرکت تحقیقاتی IDC، آیپد های اپل همچنان محبوب ترین تبلت در جهان به شمار می روند. در سال 2017 اپل موفق شد با آیپد های خود تعداد بیشتری تبلت را به فروش برساند و این تعداد در مقایسه با مجمو ع فروش سامسونگ و آمازون بیشتر بوده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، اپل در سال 2018 در مجموع 43.8 میلیون دستگاه آیپد را به فروش رسانده است و توانسته 26.8 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص دهد و در مقایسه با سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته باشد.
در مقابل سامسونگ با فروش 24.9 میلیون تبلت در سال 2017 و اختصاص 15.2 درصد از سهم بازار در رتبه ی دوم قرار دارد. آمازون با فروش 16.7 میلیون دستگاه تبلت و اختصاص 10.2 درصد از سهم بازار در رتبه ی سوم قرار می گیرد.

در رتبه ی چهارم این رتبه بندی هوآوی با فروش 12.5 میلیون دستگاه تبلت قرار دارد و لنوو نیز با فروش 1.3 میلیون تبلت در رتبه ی پنجم قرار گرفته است. فروش سایر تبلت ها مربوط به شرکت های دیگر بوده است. به طور کلی فروش تبلت در سال های اخیر با رکود روبه رو شده است.
اپل در سال 2017 شاهد افزایش فروش تبلت های خود بوده است، سامسونگ فروش ثابتی داشته است آمازون و هوآوی نیز افزایش فروش داشته اند. انتظار می رود که اپل امسال از آیپد های جدید رونمایی کند و ممکن است یکی از این تبلت ها مجهز به سیستم امنیتی Face ID باشد.
شایعات اخیر حاکی از آن است که اپل عرضه ی آیپد های جدید خود را از ماه آینده میلادی آغاز خواهد کرد.