هم رسان: در مورد کامپیوترها کیبورد و ماوس به عنوان دو ورودی اطلاعات عمل می کنند. معمولا نمی توان یکی از این دو مورد را انتخاب کرد، چرا که در بیشتر موارد این دو قطعه جانبی هر دو مورد نیاز هستند. به هر حال به نظر می رسد که اپل در حال بررسی ایده ای برای کاهش قطعات جانبی ورودی به یک کامپیوتر است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، یکی از اقدامات این شرکت در جهت این ایده ثبت یک کیبورد هیبریدی است که در صورت ضربه زدن به دکمه ها، به عنوان یک کیبورد معمولی عمل می کند، این کیبورد مجهز به سنسورهایی است که در صورت تماس دست کاربران با سطح آن مانند یک ترک پد عمل خواهد کرد. مسئولین درباره این کیبورد این طور توضیح داده اند:” یک کیبورد مکانیکی حساس به لمس که می تواند رویداد های تماسی انجام شده بر روی کلید ها را بپذیرد. علاوه بر این، این کیبورد می تواند فشار های وارد بر دکمه ها را به عنوان ورودی های متنی قبول کند.”

در اصل این به این معناست که شما می توانید در حین تایپ کردن با این کیبورد، انگشت خود را بر روی کلید ها بکشید تا به عنوان یک ترک پد عمل کند تا بتوانید به مواردی در صفحه نمایش اشاره کرده و روی آنها کلیک کنید. این ایده ای جالب توجه به نظر می رسد البته این مسئله برای اولین بار مطرح نشده است. چندین سال پیش شرکت بلک بری نیز چیز مشابهی را برای گوشی هوشمند BlackBerry Passport ساخته بود که کاربران می توانستند انگشت خود را درست به روش مشابهی با کشیدن بر روی یک صفحه لمسی، روی دکمه ها بکشند.
البته در حال حاضر مشخص نیست که اپل واقعا از این حق ثبت استفاده می کند و آن را به واقعیت تبدیل می کند یا خیر و باید منتظر ماند و دید اپل چه تصمیمی در مورد آن می گیرد.