هم رسان: زمانی که اپل چند ماه گذشته گوشی های آیفون 8، 8 پلاس و 10را معرفی کرد، تبلیغات زیادی درباره قابلیت های مختلف نرم افزاری و سخت افزاری و همچنین پیشرفت های این گوشی ها به راه انداخت، اما باید اشاره کنیم که در داخل این گوشی ها نیز تغییراتی رخ داده است که اپل اشاره ای به آنها نکرده است. در این گوشی ها از شکل جدیدی از تخته مدارهای انعطاف پذیر استفاده شده است که از پلیمر کریستالی مایع ساخته شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، این ماده در ساخت آنتن های LTE و همچنین دوربین TrueDepth آیفون به کار رفته است، و حالا به نظر می رسد که طبق اظهارات «مینگ چی کیو» تحلیلگر KGI Securities انتظار می رود اپل این تکنولوژی را در محصولات 2018 و بعد از آن نیز وارد کند. کیو ادعا می کند که این تکنولوژی در دستگاه هایی نظیر آیپد، کامپیوترهای مک و همچنین اپل واچ تحت پوشش قرار خواهد داد و در حال حاضر اپل در حال همکاری با سازنده FPCB یعنی Career در زمینه طراحی های مربوط به لپ تاپ های مک بوک است.


باید اشاره کنیم که این تخته مدارهای جدید سریع تر از نسخه های رایج هستند و به بهبود انتقال داده ها کمک شایانی خواهند کرد. همچنین گفته می شود که این تکنولوژی جدید عملکرد گرمایی بهتر، گیرایی بهتر فرکانس، و مقاومت در برابر رطوبت را ارائه می دهد و به طور بالقوه می تواند فضای داخلی را کاهش دهد که باعث می شود فضای بیشتری برای باطری وجود داشته باشد و یا به طور کلی دستگاه کوچک تر و سبک تر شود.
شاید این تغییرات برای کاربران نهایی قابل توجه نباشد، اما در صورتی که باعث عملکرد بهتر گوشی شود، می توان حدس زد که مورد مناسبی برای کاربران متوسط باشد.