هم رسان: ابتدای این هفته شایعه شد اپل در نظر دارد سرویس تشخیص موسیقی شازم را خریداری کند. حالا اپل اخیراً در گفت و گو با وب سایت 9to5Mac این خبر را تأیید کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، اپل از بیان جزییات این خرید خودداری کرده و تنها اعلام کرده «برنامه‌های هیجان انگیزی» برای فروشگاه اپل در نظر دارند.
اپل در بیانیه‌ای که برای 9to5Mac ارسال کرده است نوشته است: «از اینکه شازم و گروه با استعداد آن به اپل خواهند پیوست بسیار خرسندیم زیرا از زمان انتشار برنامه شازم در اپ استور، این برنامه به صورت مرتب به عنوان یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های آی او اس بوده است. در حال حاضر، صدها میلیون نفر با استفاده از پلت فرم‌های مختلف از این برنامه در سراسر جهان استفاده می‌کنند. ما برنامه‌های جالب و هیجان انگیزی را برای فروشگاه اپل در نظر داریم و به دنبال آن هستیم که با تصویب توافق نامه امروز به شازم بپیوندیم.»

اپل تمایل به خرید شرکت شازم را تأیید کرداپل و شازم پیش از این نیز با یکدیگر همکاری داشته‌اند؛ اپل پیش از این قابلیت شازم را به سیری آورده و این امکان را برای کاربران فراهم کرده تا بتوانند بدون باز کردن این برنامه از سیری برای تشخیص آهنگ مورد نظر استفاده کنند. قابلیت‌های شازم در طی سال‌ها ارتقا پیدا کرده است و اکنون می‌تواند آهنگ سریال‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی را تشخیص دهد.
هنوز مشخص نیست اپل از خرید شازم چه هدفی دارد و آیا ارائه این برنامه در اپ استور را ادامه خواهد داد یا متوقف خواهد کرد. با توجه به خریدهایی که اپل در گذشته داشته، این شرکت معمولاً برنامه و سرویس دهی را متوقف خواهد کرد، مانند زمانی که شرکت Workflow و Beats Music را خریداری کرد.