هم رسان: با وجود این که چند سالی از معرفی کیفیت 4K می گذرد، اما در سال 2017 بود که اپل بالاخره دستگاه گیرنده تلویزیون اپل تی وی خود را ارتقاء داد تا از این رزلوشن پشتیبانی کند. به هر حال به نظر می رسد که اپل سال ها قبل نیز این مسئله را در نظر داشته است و یک اپل تی وی مجهز به چیپ ست A9X را مورد تست قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، این خبر طبق گفته های استیو تروتون اسمیت است که شواهدی در کد منبع آی او اس که اخیرا منتشر شده است، کشف کرده است. به عنوان یک تاریخچه خلاصه باید بگوییم که جدیدترین نسخه از Apple TV در سال 2017 توزیع شده است . این دستگاه مجهز به چیپ ست A10X Fusion است که در آیپد های سال 2017 به کار رفته است و نوعی از چیپ ست A10 Fusion است که در آیفون 7، 7 پلاس در سال 2016 شاهد آن بودیم.

پیش از آن نسل چهارم از اپل تی وی در سال 2015 منتشر شد که مجهز به چیپ ست A8 بود، که طبق کد منبع  منتشر شده به نظر می رسد این دستگاه به چیپ ست های قدرتمند تر A9X مجهز بوده است. این به این خاطر است که سیستم عامل iOS 9 در سال 2015 منتشر شد و این کد منبع برمبنای این سیستم عامل است.
گوشی های آیفون 6s و 6s Plus که در سال 2015 رونمایی شدند نیز مجهز به A9 بودند و کمی بعد از آن این گوشی ها با نسخه A9X توزیع شدند. گفته می شود که مشخص نیست چرا اپل تولید اپل تی وی را با A9X متوقف کرد اما مجددا بارها و بارها انواع محصولات خود را با این چیپ ست مورد آزمایش قرار داده است. بنابراین ما فکر می کنیم که این مسئله به هیچ وجه یک تخیل نیست.