هم رسان: گوگل بالاخره دست به کار شد و اصلاحیه جدید امنیتی برای دارندگان دستگاه‌های اندرویدی منتشر نمود. این اصلاحیه آسیب پذیری خطرناک کوادروتر (Quadrooter) که در ماه گذشته کشف شده بود را پوشش می‌دهد.

به گزارش هم رسان، کوادروتر به چهار آسیب پذیری امنیتی موجود در گوشی‌های اندروید و تبلت های حاوی تراشه‌های کوالکام مربوط می‌شود. این آسیب پذیری ها از آنجا نگرانی همه را به خود جلب کرد که در تمام نسخه‌های اندروید جا خوش کرده و حداقل 900 میلیون دستگاه را تحت تأثیر قرار داده بود.
یک هکر می‌توانست با بهره برداری از کوادروتر، کنترل کامل یک دستگاه را به دست بگیرد. بنابراین آسیب پذیری بسیار خطرناکی به نظر می‌رسید و گوگل را مصمم کرد اصلاح آن را در اولویت کار خود قرار دهد. با این حال، این شرکت گفته بولتن‌های امنیتی قبلی گوگل دو عدد از سه آسیب پذیری کوادروتر را در بیشتر و نه در تمام گوشی‌های اندرویدی اصلاح نموده است.

android-security-624x351
حالا در شهریور ماه وصله‌های امنیتی ماهانه گوگل آماده رفع کامل این نقص شده است.
اولین گوشی‌هایی که این اصلاحیه امنیتی را دریافت می‌کنند بدون شک گوشی‌های نکسوس متعلق به شرکت گوگل است که تا چند ساعت آینده برای همیشه از شر این نقص امنیتی خلاص خواهند شد. سامسونگ و ال جی نیز در چند روز آینده این به روز رسانی را دریافت خواهند کرد.

منبع: betanews