هم رسان: بر اساس تائید یک کد منبع توسط XDA Developers ، اندروید پی می تواند اپلیکیشن های پس زمینه که به دوربین دسترسی دارند را شناسایی کند و از دسترسی بدون اجازه آنها جلوگیری نماید. همانطور که این قابلیت می تواند یک مزیت برای حریم خصوصی کاربران باشد، با این حال می تواند مانند یک شمشیر دو لبه عمل کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از اندروید آتوریتی، این محدودیت بر اساس یک شناسه کاربری (UID) اپلیکیشن است که اندروید به تمامی اپلیکیشن های نصب شده بر روی دستگاه شما اختصاص می دهد. UID ها برای هر اپلیکیشنی منحصر به فرد هستند و تا زمانی که بر روی دستگاه باقی بمانند، تغییر نمی کنند.
این تائید کد منبع عنوان می کند که اندروید پی زمانی که یک UID بیهوده و غیرفعال است و یا زمانی که یک اپلیکیشن پس از مدت زمانن خاصی در پس زمینه قرار می گیرد را شناسایی می کند. سپس خطایی ایجاد می کند که از دسترسی این اپلیکیشن به دوربین جلوگیری می کند. در صورتی که یک UID غیرفعال تقاضای دسترسی به دوربین را داشته باشد، نرم افزار اندروید پی به سرعت یک خطا ایجاد می کند تا UID در پس زمینه باقی بماند.
قابلیت Doze اندروید دسترسی اپلیکیشن های پس زمینه را به CPU و سرویس های متمرکز بر شبکه محدود می کند. همچنین اندروید اوریو اپلیکیشن ها را ملزم به نمایش یک اعلان در زمان استفاده از دوربین می کند. به همین ترتیب، محدودیت های دوربینی اندروید پی بیش از توسعه اقدامات موجود است.

این یک قابلیت بازدارنده عالی در برابر اپلیکیشن های مخرب است که به طور مخفیانه فیلم و عکس می گیرند. این قابلیت همچنین برای افرادی که با دوربین جلویی احساس راحتی نمی کنند، مناسب است.
با این وجود،اپلیکیشن های ضد سرقتی وجود دارند که بنا به درخواست کاربر به طور مخفیانه از دوربین جلویی برای گرفتن عکس از چهره سارق و یا محیط اطراف استفاده می کنند. این قابلیت این دسته از اپلیکیشن های ضد سرقتی را بلا استفاده می کنند، مگر این که گوگل یک استثناء برای این اپلیکیشن ها قرار دهد.
این اولین قابلیت اندروید پی نیست که اطلاعاتی درباره آنها به دست آورده ایم. منابع ناشناسی افشاء کرده اند که طراحان اندروید پی در حال طراحی و توسعه اندرویدی هستند که با بریدگی شبیه به بریدگی موجود در آیفون ایکس کار کند. همچنین گفته می شود که دستیار گوگل یکی از بخش های اصلی رابط کاربری خواهد بود.