هم رسان: شاید شما هم از آن دسته افرادی هستید که رویدادهای برنامه ریزی شده زیادی دارید، اما چک کردن تقویم برای یادآوری این رویدادها در طول روز ممکن است برایتان آزار دهنده باشد، مخصوصا با توجه به این که در طول روز چندین بار مجبور به این کار خواهید بود. به هر حال به نظر می رسد که گوگل در اندروید پی این مسئله را تغییر داده است و رویداد ها را در صفحه نمایش به شما نشان می دهد و به شما یادآوری می کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، این مطلب در گزارشی از Android Police آمده است که توانسته اند نگاهی به نسخه دوم توسعه دهنده از Android P که اخیرا منتشر شده است، بیاندازند. شاید بگویید تا حدودی با این قابلیت آشنا هستید، بله درست است این مفهوم مشابهی با آن چیزی است که Google Pixel 2 شاهد بودیم، اما به هر حال از نظر روش نمایش اطلاعات این قابلیت ها با هم فرق دارند.

در گوشی Pixel 2 لانچر رویدادهای پیش رویی را نشان می داد که برای XX دقیقه بعد برنامه ریزی شده بود، اما در اندرید پی زمان شروع و زمان پایانی احتمالی یک رویداد به نمایش در می آید. ممکن است این قابلیت برای برخی از کاربران بسیار مناسب باشد، اما در عین حال بعضی از کاربران دوست ندارند اطلاعاتشان در روی صفحه قفل که هر کسی می تواند آن را مشاهده کند به نمایش دربیاید.
هنوز مشخص نیست که این قابلیت در نسخه نهایی اندروید پی وجود داشته باشد، اما به هر حال گزینه مفیدی به نظر می رسد.