هم رسان:گوگل مجموعه از تنظیمات اندویدی را در کنفرانس توسعه دهندگان خود معرفی کرد که به افراد و خانواده ها در مدیریت مقدار استفاده از گوشی ها کمک می کند .

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از اندروید آتوریتی، گوگل قابلیت های جدیدی به نسخه های قدیمی تر اضافه خواهد کرد که به افراد و خانواده ها کمک می کند تا مقدار ساعاتی که با گوشی سپری می کنند کنترل و نظارت کنند. این قابلیت به احتمال زیاد مرتبط با گزارش های متعدد درباره این موضوع است که “اعتیاد به گوشی های هوشمند” به یک تهدید مخصوصا برای نوجوانان و جوانان تبدیل شده است.
از آنجایی که محصولات شرکت Google در سرتاسر دنیا توسط میلیون ها نفر مورد استفاده قرار می گیرند، نقش این شرکت در موضوعات اجتماعی به هیچ وجه قابل انکار نیست، درست مانند نقش فیسبوک در نتایج انتخابات سیاسی که نمی تواند بی اهمیت باشد، گوگل محصولات متعددی در اختیار والدین قرار داده است تا جلوی کودکان خود را از وقت گذرانی بیش از اندازه در گوشی های شان بگیرند که این کار از طریق اپلیکیشن Family Link انجام می شود. به هر حال در صورتی که گوگل ابزارهای میدریتی استفاده از دستگاه ها را مستقیما در اندروید ادغام کند ، این سیستم عامل را به رقیبی سرسخت برای آی او اس تبدیل خواهد کرد، این سیستم عامل در حال حاضر تنها بخش کوچکی از قابلیت های مدیریت استفاده از گوشی را دارد.

این منبع اشاره ای نکرده است که آیا این قابلیت های مدیریتی در اندروید P خواهد بود و یا در نسخه دیگری از سیستم عامل در آینده وجود خواهد داشت. اما با این حال با توجه به تمرکز سخنرانی های کلیدی به این موضوع، این احتمال وجود دارد که این قابلیت در اندروید P وجود خواهد داشت.
Pichai در سخنرانی های سال گذشته به اهمیت هوش مصنوعی پرداخت. این منبع آگاه ناشناس نشان می دهد که هوش مصنوعی در سخنرانی های سال جاری نیز وجود خواهد داشت، و بر قابلیت های جدید همراه با دستیار گوگل تمرکز خواهد شد که ارتباط با اپلیکیشن را راحت تر و طبیعی تر می کند.
در صورت کسب اخبار جدید در این باره با شما در میان خواهیم گذاشت.