هم رسان: گاهی اوقات کاربران برای صرفه جویی در مصرف داده موبایل یا افزایش سرعت به نقطه اتصال وای فای وصل می شوند اما پس از اتصال متوجه می شوند که سرعت وای فای به حدی کند است که بهتر است به همان داده تلفن همراه دسترسی باشند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، در صورتی که هم اکنون سیستم عامل اندروید 8.1 اوریو را بر روی دستگاه خود اجرا می کنید از این پس با این مشکل روبه رو نخواهید شد. پس از چندین هفته تبلیغات، گوگل در نهایت قابلیتی را منتشر کرده که سرعت اتصال شبکه های وای فای را قبل از اتصال نشان می دهد. در واقع این قابلیت اطلاعات کامل پنای باند را به شما نشان نمی دهد در عوض عملکرد کلی را به شکل دسته بندی به شما نمایش می دهد و شما می توانید به واسطه آنها از عملکرد و سرعت شبکه آگاه شوید. ممکن است شما تمایلی به استفاده از سرعت “پایین ” (زیر1Mbps ) نداشته باشید یا در صورتی که انتخاب دیگری نداشته باشید از شبکه (1-5Mbps) استفاده کنید اما سرعت های “بالا” (5-20Mbps) و “خیلی بالای” (20Mbps و بالاتر) می تواند نیاز شما را در هنگام استفاده از یوتیوب برآورده کند.

اطلاعات نمایش داده شده به طور کلی است و احتمالاً در صورتی که بخواهید یک فیلم 4K یا برنامه چند گیگابایتی را دانلود کنید ، کمکی به شما نخواهد کرد. در هر حال می تواند به شما کمک کند تا تصمیم آگانه تری بگیرید. به عنوان مثال در فرودگاه ها با مشاهده ی این اطلاعات می توانید به جای هدر دادن وقت خود و منتظر ماندن برای باز شدن یک صفحه از اتصال به شبکه وای فای فرودگاه صرف نظر کنید.