هم رسان: گوگل اخیراً پیش نمایش نهایی نسخه اندروید O را منتشر کرده است. این موضوع حاکی از این است که کار بر روی نسخه عمومی این سیستم عامل به اتمام رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، نسخه نهایی بتا معمولاً بیلد نسخه عمومی است که پیش از عرضه عمومی یک سیستم عامل برای بررسی و آزمایش در اختیار توسعه دهندگان قرار می گیرد. طبق گزارشی جدید، احتمالاً گوگل نسخه عمومی اندروید O را هفته آینده منتشر خواهد کرد.

گوگل - اندروید O گوگل معمولاً برای سیستم عامل های خود نام یک دسر را در نظر می گیرد اما این کمپانی تاکنون نامی را برای سیستم عامل اندروید O تأیید نکرده است. طبق گزارشی جدید گوگل از هفته آینده انتشار عمومی اندروید O را آغاز خواهد کرد. مسلماً گوشی های پیکسل گوگل اولین دستگاه هایی خواهند بود که به این سیستم عامل مجهز خواهند شد.
با توجه به گستردگی استفاده از سیستم عامل اندروید در دستگاه های مختلف، مدتی زمان خواهد برد تا این به روز رسانی برای گوشی های پرچم داری هم چون گلکسی اس 8 که هم اکنون در بازار عرضه شده اند، منتشر شود.
در نتیجه، حتی اگر اندروید O هفته آینده نیز منتشر شود، مدتی طول خواهد کشید تا اغلب کاربران اندرویدی به این نسخه از اندروید دسترسی پیدا کنند.