هم رسان: اندروید 7.0 نوقا در سال 2016 منتشر شد و اکنون با توجه به آمار نصب این سیستم عامل می توان گفت این سیستم عامل تبدیل به یکی از محبوب ترین نسخه های اندروید شده است. آمار توزیع اندروید در دستگاه های اندرویدی نشان می دهد که اندروید نوقا در 28.5 درصد از دستگاه های اندرویدی نصب شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، پیش از این اندروید مارشمالو محبوب ترین سسیتم عامل اندروید به شمار می رفت و در سال 2017 این سیستم عامل در 32 درصد از دستگاه های اندروید نصب شدده بود. اکنون به نظر می رسد برخی از کاربران مارشمالو دستگاه خود را به اندروید نوقا ارتقاء داده اند چرا که آمار نشان می دهد این سیستم عامل هم اکنون بر روی 28.1 درصد از دستگاه ها نصب است و همین مسئله باعث شده تا نوقا سبقت را از اندروید مارشمالو برباید.

اندروید نوقا محبوب ترین نسخه اندروید شدجدیدترین سیستم عامل اندروید، اندروید 8.0 اوریو نیز اکنون در 1.1 درصد از دستگاه نصب شده است. این مسئله تا حدودی درباره ی سیتم عامل های جدید اندروید طبیعی است چراکه شرکت های سازنده دستگاه های اندرویدی اغلب در انتشار این به روز رسانی ها برای دستگاه های خود کمی کند عمل می کنند.
انتظار می رود که آمار مربوط به اندروید اوریو در آینده افزایش پیدا کند چراکه امسال برخی از گوشی ها با اندروید اوریو عرضه خواهند شد. در عین حال به نظر می رسد که اندروید نان زنجفیلی (Gingerbread ) و اندروید بستنی حصیری (Ice Cream Sandwich) همچنان در 0.3 درصد و 0.4 درصد از دستگاه ها نصب هستند.