اگر بخواهید از سندی در گوشی خود به صورت بی سیم پرینت بگیرید معمولاً باید پرینتر و گوشی شما به یک شبکه مشابه متصل باشند که این موضوع گاهی دردسر ساز و ناخوشایند است. طبق گزارش XDA ، به زودی قابلیت جدیدی به نام چاپ بی سیم (WiFi printing) در اندروید بومی می شود که با استفاده از آن می توان به صورت مستقیم به پرینتر متصل شد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، در حال حاضر کاربران برای پرینت گرفتن از محتوای گوشی خود باید گوشی و پرینتر خود را به یک شبکه وای فای متصل کنند. اما با این قابلیت جدید ، گوشی شما مشابه بلوتوث به دستگاه پرینتر متصل می شود.

قابلیت چاپ بی سیم در اندروید بومی می شودطبق گزارش اندروید پلیس، تعدادی از تولیدکنندگان همچون سامسونگ و اچ پی روش های پرینت مستقیم خود را دارند اما این قابلیت تبدیل به یک قابلیت بومی در اندروید خواهد شد که به کاربران دیگر برندها نیز اجازه خواهد داد تا از قابلیت چاپ بی سیم استفاده کنند. درحال حاضر مشخص نیست این قابلیت چه زمانی به اندروید اضافه خواهد شد.
ممکن است این قابلیت در به روز رسانی اصلی اندروید ارائه شود که طبق برنامه قرار است امسال در قالب اندروید P منتشر شود. در صورت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه شما را مطلع خواهیم کرد.