هم رسان: با توجه به این واقعیت که بیشتر مواقع مجوزهای اپلیکیشنی به خاطر دلایل فنی در یک اپلیکیشن قرار داده شده اند و همچنین به خاطر این که بیشتر کاربران حرفه ای نیستند، آنها از نحوه برنامه نویسی اپلیکیشن ها و لزوم دسترسی به قابلیت های اصلی گوشی های های هوشمند بی اطلاع هستند. به هر حال با توجه به این که گاهی اوقات مجوزها برای عملکرد اپلیکیشن ضروری و مورد نیاز هستند، معمولا با آنها موافقت می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و نقل از ابرگیزمو، این امر موجب ردیابی اطلاعات و موقعیت کاربران بدون اطلاع آنها می شود، و این موضوعی است که اخیرا محققان به آن اشاره کرده اند. به نقل از یک گزارش محققان به تازگی دریافته اند که بیش از 3300 اپلیکیشن طراحی شده برای دستگاه های اندرویدی به طرز نامناسبی اطلاعات مربوط به کودکا ن را جمع آوری می کنند که این مسئله می تواند قانون US COPPA که جمع آوری اطلاعات مربوط به کودکان زیر 13 سال را ممنوع می کند را نقض کند.

بیش از 3300 اپلیکیشن اندرویدی اطلاعات کودکان را ردیابی می کنندبرای مثال محققان طی تحقیقات خود متوجه شدند که 281 مورد از این اپلیکیشن ها اطلاعات مربوط به تماس یا موقعیت کودکان را بدون اجازه گرفتن از والدین جمع آوری می کنند. تقریبا 1100 اپلیکیشن اطلاعات شناسایی افراد را با عوامل متفرقه به اشتراک می گذارند، در حالیکه بیش از 2000 اپلیکیشن شرایط سرویس گوگل را نقض می کنند، این شرایط اپلیکیشن ها را از به اشتراک گذاری اطلاعات مذکور با مقصد های مشابهی همچون Android Advertising ID منع می کند.
برخی از این نقض ها قابل بحث و بررسی هستند و این امکان وجود دارد که مورد بحث قرار بگیرند، اما این که این توسعه دهندگان در جریان کار خود با مشکلاتی مواجه خواهند شد یا نه به تصمیم سازمان هایی مانند FTC بستگی دارد.