هم رسان: یکی از مزیت‌های دستگاه‌های اندرویدی نسبت به گوشی‌های آیفون امکان ارتقاء حافظه ذخیره سازی است. بدین ترتیب می‌توان عکس‌ها، فیلم‌ها و موارد دیگر را درون کارت حافظه SD ذخیره کرد و از حافظه اصلی برای ذخیره برنامه‌ها استفاده کرد، این قابلیت زمانی که دارای محتواهای رسانه‌ای زیادی هستید بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، با این حال ممکن است همچنان فضای ذخیره سازی حافظه به اندازه کافی در دسترس نباشد. ظاهراً گوگل درصدد رفع این مشکل برآمده است. به گزارش XDA، ظاهراً گوگل در اندروید 8.1 تغییراتی را اعمال کرده که به واسطه آن حجم فایل برنامه‌های غیر فعال کاهش می‌یابد و بدین ترتیب برنامه‌هایی که به ندرت از آن‌ها استفاده می‌کنید به منظور افزایش حجم فضای ذخیره سازی، میزان حافظه خود را در گوشی شما کاهش می‌دهند.

اندروید 8.1 حجم برنامه‌های غیر فعال را کاهش می‌دهدنحوه انجام این فرآیند به شکل دقیق کمی فنی است و در حوصله‌ای این مطلب نمی‌گنجد اما به طور کلی برنامه‌هایی که به عنوان برنامه غیر فعال مشخص شده‌اند از طریق dexopt اجرا نمی‌شوند و بدین شکل فضایی را در کش کمپایلر Dalvik اشغال نمی‌کنند. در صورت تمایل به توضیحات بیشتر می‌توانید به صفحه راهنمای XDA مراجعه فرمایید.
به طور کلی با این به روز رسانی فضای حافظه بیشتری را در اختیار خواهید داشت. XDA خاطر نشان کرده این قابلیت الزاماً راه حل جامع و کاملی نیست اما کاربردی است. سؤال دیگری که مطرح می‌شود این است که گوشی‌ها چه زمانی این به روز رسانی را دریافت خواهند کرد با توجه به این که شرکت‌های سازنده گوشی‌ها معمولاً مدتی بعد گوشی‌های خود را به نسخه جدید اندروید به روز رسانی می‌کنند، بسیاری از دستگاه‌های اندرویدی در زمان نگارش این مطلب همچنان منتظر دریافت اندروید 8.0 اوریو هستند.