هم رسان: چندین ماه از انتشار عمومی اندروید 8.0 اوریو می گذرد با این حال ، جدیدترین جدول مندرج در وب سایت Android Developers نشان می دهد که تاکنون تنها 0.5 درصد از دستگاه های اندرویدی به این سیستم عامل به روز رسانی شده اند. این مسئله با وجود قابلیت های بسیار زیاد و جذاب اوریو کمی ناامید کننده به نظر می رسد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، ظاهراً اغلب دستگاه هایی که این به روز رسانی را اجرا می کنند شامل گوشی های پیکسل و نکسوس می شوند . البته شرکت هایی مانند اچ تی سی این به روز رسانی را به صورت گسترده برای گوشی های آنلاک اچ تی سی یو 11 منتشر کرده اند. انتظار می رود که آمار نصب اندروید 8.0 اوریو در آینده افزایش پیدا کند اما در حال حاضر اندروید 6.0 مارشمالو با 29.7 درصد همچنان بالاترین آمار نصب را دارا می باشد.

آمار جدید نصب اندروید اوریو بر روی دستگاه های اندرویدی
جالب است (و البته می تواند یک هشدار باشد) که مارشمالو با وجود اینکه دو سال پیش منتشر شده است همچنان بالاترین آمار نصب را دارد. حتی سیستم عامل سال 2016، نوقا، نیز تنها در 23.3 درصد از دستگاه ها اجرا می شود و پایین تر از سیستم عامل اندروید لولی پاپ سال 2014 با 26.3 درصد قرار می گیرد. گوگل از مسئله ی پراکندگی آمار نصب اندروید کاملاً آگاه است و این همان مسئله ای است که شرکت ها همچنان در تلاش اند تا آن را برطرف کنند.
یکی از تلاش هایی که در این زمینه شده است، ارائه ی پروژه ی Project Treble است ؛ گوگل سعی دارد با ارائه این برنامه تعداد مراحل مورد نیاز برای اجرای به روز رسانی ها در گوشی های هوشمند را کاهش دهد.