هم رسان: در گذشته مایکروسافت تنها به تولید محصولات نرم افزاری همچون ویندوز، ویندوز موبایل، ویندوز فون و غیره می‌پرداخت و عرصه تولید محصولات سخت افزاری را برای دیگر شرکت‌ها خالی گذاشته بود اما در سال‌های اخیر مایکروسافت حوزه فعالیت‌های خود را در تولید سخت افزار نیز توسعه داده و سری لپ تاپ‌ها و تبلت های سرفیس خود را روانه بازار کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، با وجود اینکه محصولات سرفیس در بررسی‌ها عملکرد خوبی داشته‌اند اما نتوانستند نظر خریداران را جذب کنند همین امر موجب شده برخی از تحلیلگران به این نتیجه برسند که مایکروسافت احتمالاً تا چند سال آینده فعالیت‌های خود در زمینه تولید محصولات سخت افزاری سرفیس را متوقف خواهد کرد. «استیو برازیر» مدیر عامل Canalys طی سخنرانی اخیر خود در ونیز اظهار داشت: «مایکروسافت احتمالاً از بازار محصولات سخت افزاری کنار خواهد کشید زیرا مدیرعامل فعلی این شرکت «ساتیا نادلا» بیشتر یک «متخصص نرم افزار» است.»
وی در ادامه سخنان خود افزوده است: «عملکرد محصولات سرفیس یکنواخت نبوده است؛ به طوری که در برخی از بازه‌های سه ماهه فروش خوبی داشتند و در برخی نه و به طور کلی سود چندانی برای این شرکت به همراه نداشتند.»

«جیانفرانکو لانسی» از مدیران ارشد شرکت لنوو نیز نظر مشابهی با استیو برازیر داشته و اعلام کرده به اعتقاد وی مایکروسافت تولید محصولات سخت افزاری خود را تا سال 2019 متوقف خواهد کرد.
لانسی گفته است: «مایکروسافت درآمد هنگفتی از سرویس ابری، ویندوز و آفیس به دست می‌آورد اما در مقابل درآمد چندانی از محصولات سخت افزاری کسب نمی‌کند. برای آن‌ها کار بسیار مشکلی خواهد بود که در این زمینه به فعالیت خود ادامه دهند، آن‌ها باید مراقب کوچک‌ترین جزییات باشند زیرا فعالیت در این زمینه مثل راه رفتن روی لبه تیغ می‌ماند.»
باید منتظر بود و دید آیا این پیش بینی‌ها به وقوع می‌پیوندد یا خیر. نظر شما در این مورد چیست؟