هم رسان: فناوری اسکن چهره به هیچ وجه موضوع تازه‌ای نیست و پیش از این شاهد استفاده از این فناوری در گوشی‌های اندرویدی بوده‌ایم اما به نظر می‌رسد این فناوری در این گوشی‌ها با استفاده از عکس کاربر کارایی خود را از دست می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، گوشی در دست تولید اپل با نام iPhone X باعث شگفتی افراد زیادی شده است. گفته می‌شود در این گوشی از فناوری تشخیص چهره به جای Touch ID استفاده شده است.
در صورتی که درباره این قابلیت جدید کنجکاو هستند باید بگوییم «مینگ چی کیو» تحلیل گر KGI Securitie1s در یادداشتی نحوه کار این سیستم را توضیح داده است. این سیستم بر اساس 4 مؤلفه اصلی کار می‌کند که شامل یک فرستنده نوری ساختاریافته، یک گیرنده نوری ساختاریافته، یک دوربین جلویی و یک حسگر مجاورتی/ زمان پرواز (time of flight/proximity sensor) است.

فرستنده و گیرنده نوری برای جمع آوری اطلاعات مربوط به عمق مورد استفاده قرار می‌گیرند و با اطلاعات تصویر دو بعدی گرفته شده با دوربین جلویی ادغام می‌شوند. این اطلاعات با استفاده از یک الگوریتم خاص با هم ترکیب می‌شوند تا در نهایت تصویری سه بعدی از چهره کاربر را ایجاد کنند. به احتمال زیاد درباره این قابلیت فوق العاده سیستم شنیده باشید که حتی در زمانی که گوشی روی سطح صاف قرار دارد نیز این تشخیص چهره کار می‌کند، و طبق گفته‌های کیو سیستم تشخیص چهره یک محدوده دارد که بین 50 تا 100 سانتی متر است، بنابراین این سیستم هنوز هم نقاط ضعفی در مورد فاصله کاربر تا گوشی دارد.
تاکنون ادعا شده سیستم تشخیص چهره اپل در مقایسه با سیستم‌های موجود تغییراتی داشته است. گفته می‌شود این سیستم در یک میلیونم ثانیه عمل می‌کند و رقبای اپل هنوز سال‌ها فاصله دارند تا به قابلیتی شبیه به این دست یابند، اما نمی‌توان با قاطعیت درباره این شایعات صحبت کرد.