هم رسان: پیش از رونمایی آیفون 8، 8 Plus و آیفون ایکس، شایعات حاکی از این بودند که آیفون های جدید قادر به دستیابی به سرعت های دانلود گیگابایت نخواهند بود. پس از رونمایی این گوشی ها مشخص شد که این شایعات درست بوده اند، اما طبق گزارش مینگ چی کو تحلیل گر KGI Securities خبر خوب این است که انتظار می رود شرایط در سال 2018 تغییر کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان وبه نقل از ابرگیزمو، در این گزارش او ادعا می کند آیفون های 2018 می توانند به سرعت های گیگابایت دست یابند، و این که انتظار می رود اپل از چیپ های baseband در این گوشی ها استفاده کند. کیو این گزارش را هفته پیش منتشر کرد. او ادعا می کند آیفون های جدید قادر به پشتیبانی از استانداردهای 4×4 MIMO خواهند بود که این استاندارد ها امکان سرعت بیشتر را فراهم می کنند. همچنین این استانداردها پوشش دهی بهتر مخصوصا در مناطق کم پوشش را ممکن می سازد.

پیش از این شایعاتی وجود داشته است که اپل در حال همکاری با شرکت اینتل برای مجهز کردن گوشی های خود به سخت افزارهای 5G است، اما هنوز مشخص نیست که این تکنولوژی تا زمان رونمایی گوشی های 2018 آماده خواهد شد یا خیر. همچنین گزارش ها نشان می دهند که اینتل بیشتر پردازنده های مورد نیاز اپل یعنی در حدود 70 تا 80 درصد را فراهم خواهد کرد، و مابقی توسط کوالکام تامین خواهد شد.
یک ویدئو در این اواخر که مقایسه سرعت دانلود در گوشی آیفون ایکس و گلکسی نوت 8 را به تصویر می کشید، حاکی از بود که چه قدر اپل تا این تکنولوژی فاصله دارد. مشخص نیست که کاربران آیفون تا چه حدی در کاربردهای روزمره خود این مسئله را احساس می کنند، اما مسلما امکان دانلود سریع تر باعث رضایتمندی بیشتر این کاربران خواهد بود.