عمر محصولات اپل

هم رسان: با توجه به این که محصولات الکترونیکی این روزها خیلی گران هستند، برای بعضی از افراد امکان این نیست که دستگاه های خود را هر سال ارتقاء دهند و آن را بر هر دستگاه جدید رونمایی شده تعویض کنند، مخصوصا در این اواخر که آیفون 10 (ایکس) با قیمت 999 دلار به بازار عرضه شد و خیلی از کاربران توان خرید این گوشی جدید را نداشتند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، به همین دلیل کاملا منطقی است که بعضی از کاربران ترجیح می دهند از دستگاه های خود برای مدت طولانی تری استفاده کنند، اما دقیقا تا چه مدتی می توانند این گوشی های خود را نگه دارند؟ فرض ما این است که این مدت از مصرف کننده ای به مصرف کننده دیگر متغیر است، اما تحلیلگر Asymco معتقد است که براساس آمارهایی که به طور عمومی منتشر شده است، میانگین عمر یک دستگاه Apple نزدیک به 4 سال است.

عمر محصولات اپلاین تحلیلگر محاسبات خود را بر اساس اعداد و ارقام منتشر شده توسط اپل در گزارش های فصلی خود درباره میزان فروش دستگاه های فروخته شده انجام داده است. این محاسبات همچنین بر اساس تعداد دستگاه های فعالی است که اپل اخیرا آن را 1.3 میلیارد عدد اعلام کرد. به گفته این تحلیل گر، می توان با استفاده از تعداد دستگاه های فروخته شده و تعداد دستگاه های فعال به صورت تقریبی میانگین عمر دستگاه ها را محاسبه کرد.
مسئله جالب توجه این است طول عمر محصولات اپل در هر سه ماه افزایش می یابدکه این حاکی از این است که به هر حال مشتریان محصولات اپل خود را بیشتر از قبل استفاده می کنند و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.