هم رسان: در سمیناری تخصصی با حضور کارشناسان امنیت شبکه و مسوولان فناوری اطلاعات سازمان های مختلف از نرم افزار «پارس رایت» به عنوان جدیدترین محصول شرکت امن افزار گستر شریف رونمایی و این محصول معرفی شد.

به گزارش خبرنگار هم رسان، در این سمینار مهندس مرادی یکی از مدیران این شرکت در سخنانی ضمن معرفی این سامانه و رونمایی از آن به طور رسمی گفت:«قابل توسعه بودن و انعطاف پذیر بودن، مهم ترین ویژگی این نرم افزار است و در نگارش آن مکانیزم های کنترلی برای محافظت از داده های غیر دیجیتالی نیز در نظر گرفته شده تا منبع نشت اطلاعات را به صورت نسبی کشف کند.»

وی در ادامه با اشاره به تجربه و دانش بومی که در شرکت امن افزار وجود دارد گفت: «در این نرم افزار مباحث مربوط به لاگ و آنالیز به خوبی در نظر گرفته شده است. ما در حوزه لاگ خیلی جدی کار کردیم و حتی برای دسترسی های خارج سازمان هم امکاناتی همچون: امکان دسترسی آفلاین از خارج از سازمان با یک پروتکل مشخص اشاره کرد.»

«قابلیت شناخت و ارزیابی آسیب پذیری ها» امکان دیگری است که در این نرم افزار وجود خواهد داشت و این ویژگی عصای دست امنیت خواهد بود. مرادی با اشاره به این مسئله گفت: «در این نرم افزار صرف داشتن کلید, تضمینی برای دست یابی به اطلاعات وجود ندارد و باید لایه های دیگری هم همچون: تشخیص هویت که باید به واسطه آن احراز هویت صورت گیرد نیز انجام شود.»

مهندس مرادی در ادامه این جلسه با اشاره به قابلیت تقسیم نقش ها و امکان جداسازی مولفه های سمت سرور به عنوان ویژگی دیگر این نرم افزار اشاره کرد و گفت: «ما می توانیم این نرم افزار را روی سرورهای مختلف به اشتراک بگذاریم  تا در صورت از دست رفتن یک سرور، از کار نیفتد.»وی در ادامه با بیان اینکه «در این نرم افزار به جای اینکه منبع اطلاعاتی به طور مجرد مورد محافظت قرار گیرد، برنامه تولید کننده آن اطلاعات مورد حفاظت قرار می گیرد.یعنی فارغ از نوع داده, ابزاری که این داده را تولید کرده محافظت می شود.این نرم افزار کامل ترین دیوایس لاک در میان نرم افزارهای موجود را دارد. در پارس رایت امکان تعریف سیاست های کنترل سخت افزار بر اساس یوزر وجود دارد اما اغلب نرم افزارهای موجود ماشین محور هستند و اگر یک ماشین بیش از یک یوزر داشته باشد، در کار آن اختلال ایجاد می شود.»

 حتی پرینترها هم کنترل می شود

وی در بخش دیگری از این جلسه در تشریح جزئیات دیگر این نرم افزار گفت: «پارس رایت بر روی پرینترهای مجازی و فیزیکی امکان کنترل بر اساس یوزر و حتی تعداد صفحاتی که فرد , مجاز به پرینت گرفتن آنها است , دارد. همچنین در این نرم افزار امکان تمام تغییرات مدیریتی از طریق کنسول  و امکان گزارش گیری در آن دیده شده است.»

می توانید فهرست سیاه و سفید تهیه کنید

مهندس مرادی در ادامه در تشریح ویژگی های دیگر این نرم افزار گفت: «امکان استفاده در اندرویدهای بومی و غیر بومی و رمز نگاری استاندارد , یکی از ویژگی های این نرم افزار است. این امر هم توسط ادمین شبکه انجام می شود.همچنین این نرم افزار پس از نصب اطلاعات کاملی از نرم افزارها و اپلیکیشن های فعال در شبکه را دارد. همچنین بر اساس این سیاهه اموال می توان فهرست های سیاه و سفید تهیه کرد و مثلا استفاده از یک برنامه را در کل سازمان ممنوع یا آزاد کرد.»