هم رسان: هیلاری کلینتون اولین وزیر امور خارجه سال‌های گذشته و نامزد ریاست جمهوری انتخابات پیشین امریکا اعلام کرد جامعه آمریکا هنوز آمادگی کلی برای رویارویی با تأثیرات اجتماعی و اقتصادی هوش مصنوعی را ندارد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، او این اظهار نظر را در مصاحبه‌ای با رادیو Hugh Hewitt در اوایل هفته جاری اعلام کرد و گفت: «دنیا به سرعت به سمت دوره جدیدی از هوش مصنوعی در حال حرکت است و این دوره جدید بر زندگی، افکار و ارتباط انسان‌ها با هم تأثیر به سزایی خواهد داشت.»
کلینتون همچنین اشاره کرد بعضی از باهوش‌ترین انسان‌ها هشدارهایی را می‌شنوند که هیچ کس آن‌ها را درک نمی‌کنند. افرادی مانند بیل گیتس، استفان هاوکینگ و ایلان ماسک همگی تلاش می‌کنند توجه دنیا را به خطرات تحمیل شده از طرف هوش مصنوعی جلب کنند.

او می‌گوید: «آن‌ها به وضوح هشدار می‌دهند که هوش مصنوعی دوست ما نیست و کشور آمادگی رویارویی با عواقب خودکارسازی مشاغل مهم که یکی از نتایج پیشرفت‌های هوش مصنوعی در جوامع است را ندارد. همان‌طور که همه ما می‌دانیم با گسترش هوش مصنوعی همه چیزهایی که می‌دانیم، هر چیزی که می‌گوییم و می‌نویسیم در جایی ثبت و نگهداری خواهد شد.»
کلینتون به جزئیات بیشتری از سیاست‌هایی که او تمایل داشت دولت به کار گیرد اشاره‌ای نکرده و تنها دولت را به عملکرد سریع و جدی دعوت می‌کند: «یکی از کارهایی که اگر رئیس جمهور بودم انجام می‌دادم این بود که یک هیئت روبان آبی (Blue-Ribbon: یک کمیسیون اختصاصی و مستقل از کارشناسان خبره که بر روی موضوعات بسیار مهم دولتی تحقیقات می‌کنند) از افراد متخصص در زمینه‌های مختلف تشکیل می‌دادم تا بگویند که آمریکا باید چه سیاستی در خصوص هوش مصنوعی در پیش بگیرد؟»