هم رسان: شاید آمازون شرکتی باشد که کار خود را با فروش کتاب شروع کرده باشد، اما تا به امروز در صنایع زیادی اختلال ایجاد کرده است. این شرکت موقعیت خود را به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های فناوری در دنیا تثبیت کرده است، و این در حالی است که این دستاوردها هیچ گاه مانع از تلاش بیشتر این شرکت نبوده است. اگر گزارش های جدید موثق باشند، به نظر می رسد که آمازون در نظر دارد وارد صنعت پوشاک ورزشی شود. گفته می شود که این شرکت در حال آماده سازی مراحل راه اندازی خط تولید پوشاک ورزشی است که با شرکت هایی نظیر نایک و Lulelemon به رقابت خواهد پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از بلومبرگ،  آمازون قصد دارد با کمک شرکت تایوانی ماکالوت پوشاک خط تولید پوشاک ورزشی خود را تولید کند. این شرکت لباس های Uniqlo، Kohl’s و Gap را تولید می کند. این گزارش حاکی از این است که این پروژه جدیدی است و هنوز قرارداد های طولانی مدتی منعقد نشده است. قرار است این شرکت به صورت آزمایشی پوشاک ورژشی آمازون را تولید کند.

این اولین باری نیست که آمازون وارد دنیای لباس و مد شده است. آمازون پیش از این نیز لباس های رسمی و اداری برند های معروفی نظیر Paris Sunday و Goodthreads را نیز در سایت خود عرضه کرده بود.
گفته می شود که یک شرکت تایوانی دیگر با نام Eclat Textile Co نیز در این پروژه مشارکت دارد. شرکت Eclat در حال حاضر تولید پوشاک ورزشی برندهای معروفی مانند Nike، Under Armour و Lululemon را به عهده دارد، در نتیجه می توان سابقه ای طولانی در زمینه تولید پوشاک ورزشی دارد.
تاکنون شرکت آمازون اظهار نظری درباره این گزارش نداشته است و صحت این اخبار را قبول یا رد نکرده است.