هم رسان: ما تصور می کنیم شاید کمی گیج کننده باشد که آمازون یک اپلیکیشن به نام الکسا برای گوشی های همراه دارد، اما با این حال بر خلاف نام این اپلیکیشن، آن در واقع شامل دستیار دیجیتالی الکسا نیست و در عوض این اپپلیکیشن رابطی است که کاربران می توانند برای کنترل دستگاه های الکسا نظیر سری اسپیکرهای Echo از آن استفاده کنند. به هر حال این اپلیکیشن جدیدا با تغییراتی همراه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، طبق گزارشی جدید از Android Police به نظر می رسد که آمازون اخیرا اپلیکیشن اندرویدی الکسا را به روزرسانی کرده است و حالا به کاربران اجازه می دهد تا از طریق صدای خود با این اپلیکیشن ارتباط برقرار کنند. این به این خاطر است که در اصل الکسا با این اپلیکیشن ترکیب شده و در نتیجه می تواند از عهده تمام کارهایی که هر گونه دستگاه مجهز به الکسا انجام می دهد، بربیاید تا کاربران بتوانند به تمامی مهارت ها و قابلیت ها دسترسی داشته باشند.

با این وجود قابلیت شناسایی کلمات کلیدی در این برنامه وجود نخواهد داشت، این به این معناست که شما نمی توانید کلمه الکسا را بگوئید و انتظار داشته باشید که حداقل زمانی که برنامه باز نیست آن عمل کند، بنابراین این مسئله ای است که باید در مورد آن فکر کرد. به هر حال اگر دستگاه اسپیکر Echo یا دستگاه مجهز به الکسا را ندارید،این اپلیکیشن می تواند روشی ارزان تر برای استفاده از الکسا در دستگاه موبایل تان باشد.
در حال حاضر این به روزرسانی تنها برای کاربران اندرویدی کاربرد دارد، اما گزارشی از TechCrunch نشان می دهد که نسخه آی او اس این برنامه هم به زودی منتشر خواهد شد و این تاخیر به این خاطر است که اپل در حال بررسی این به روزرسانی است.