هم رسان: کمپانی خودروسازی فیات کرایسلر (Fiat Chrysler) مالک کمپانی مازراتی تأیید کرده تمامی خودروهای مازراتی از سال 2019 به محرکه الکتریکی مجهز خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، این جمله بدان معنا نیست که تمامی خودروهای مازراتی تمام الکتریکی می‌شوند و در واقع مازراتی برای تحقق این امر به زمان زیادی نیاز خواهد داشت. در واقع منظور کمپانی فیات کرایسلر از بیان این جمله این است که خودروهای مازراتی از سال 2019 به نوعی به نیروی محرکه الکتریکی مجهز خواهند شد.
«سرجیو مارکیونه» مدیر ارشد اجرایی کمپانی فیات طی کنفرانس تلفنی با سرمایه گذاران مازراتی به این موضوع اشاره کرده است.

مازراتی- خودروهای الکتریکیبیش از نیمی از خودروهایی که تحت برند فیات کرایسلر تا سال 2022 تولید می‌شود به نوعی از نیروی الکتریکی استفاده خواهند کرد. برندهایی که تحت اختیار فیات کرایسلر است شامل آلفا رومئو، کرایسلر، فیات و داج (Dodge) می‌شود.
اولین خودروی الکتریکی مازراتی که در سال 2020 وارد بازار خواهد شد، بر پایه کانسپت آلفیری (Alfieri) خواهد بود که پیش از این در نمایشگاه اتومبیل ژنو در سال 2014 رونمایی شده است. مازراتی همچنین در نظر دارد برخی از مدل‌های فعلی خود مانند مدل شاسی بلند لوانته (Levante SUV) را هیبریدی کند و احتمالاً این خودرو مجهز به یک پیشرانه هیبریدی پلاگین خواهد شد.
مارکیونه همچنین اعلام کرده مازراتی پس از توسعه دو مدل جدید خود در نظر دارد  تقریباً تمامی سرمایه خود را معطوف تولید نیروهای محرکه الکتریکی کند.