هم رسان: آمازون همچنان به گسترش قابلیت های دستیار شخصی دیجیتال خود یعنی الکسا ادامه می دهد. این شرکت اعلام کرده است که از این پس دستیار شخصی الکسا به کاربران این امکان را می دهد تا تنها با فرمان های صوتی اس ام اس های خود را به مخاطبین ارسال کنند. در این قابلیت جدید کاربران می توانند از الکسا بخواهند تا پیامی را به یک مخاطب خاص ارسال کند و الکسا خودش بهترین مسیر برای ارسال پیام را تشخیص می دهد که می تواند از طریق برنامه اس ام اس و یا سیستم پیام رسان الکسا باشد که سال گذشته رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، با این وجود یک محدودیت بزرگ در این قابلیت وجود دارد، این قابلیت در حال حاضر تنها برای ارسال اس ام اس از گوشی های اندرویدی کاربرد دارد. کاربران می توانند این قابلیت جدید را با دنبال کردن دستورالعمل های موجود در اپلیکیشن الکسا در دستگاه اندرویدی خود تنظیم کنند. برای فعال سازی این قابلیت کاربران باید مسیر Contacts > My Profile > Send SMS را در زبانه Conversations اپلیکیشن دنبال کنند.

پس از این الکسا پیام های اس ام اس را ارسال می کندکاربران می توانند مشخص کنند که آنها می خواهند الکسا یک پیام متنی ارسال کند و یا این که فقط از الکسا بخواهند تا پیامی را ارسال کند که در این صورت الکسا ابتدا دستگاه های دارای الکسا را مسیریابی می کند و در صورت وجود نداشتن چنین دستگاهی، پیام را از طریق اس ام اس ارسال می کند. مسیریابی به دستگاه های الکسا افزونه ای از این قابلیت است که شرکت سال گذشته رونمایی کرده است و امکان تماس و پیام رایگان را بین دستگاه های Echo فراهم کرده است.
زمانی که این مورد تنظیم می شود، کاربران می توانند به الکسا با عبارت “Send an SMS to ” و بعد از آن نام مخاطب مورد نظر دستور دهند تا پیامی را ارسال کند. در حال حاضر این قابلیت از پیام های گروهی، MMS و ارسال پیام به مرکز 911پشتیبانی نمی کند. کاربران می توانند با دنبال کردن همان مسیری که در بالا ذکر شد این قابلیت را غیرفعال کنند.