هم رسان: دسته بندی‌های درجه یک در یک شرکت هواپیمایی لزوماً به معنای تجربه مشابه در یک شرکت دیگر نیست زیرا این شرکت‌ها به سختی در حال رقابت با ما هستند تا تجربه بهتری را برای مسافران خود فراهم کنند. در بسیاری ازموارد حتی اگر پیش از این با یک شرکت هوایی خاص پرواز کرده باشید، نمی‌توانید بگویید که در سفر جدید چه تجربه‌ای خواهید داشت.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، شرکت هواپیمایی Air Canada امیدوار است بتواند این مسئله را با توسعه یک تجربه واقعیت مجازی تا حد زیادی از بین ببرد. این محتوای واقعیت مجازی به آژانس‌های هواپیمایی و مسافران احتمالی این امکان را می‌دهد که قبل از خرید بلیت از کیفیت سفر خود آگاه شوند. این به این معناست که مسافران می‌توانند قبل از خرید بلیت هواپیما، سه کابین از خدماتی که Air Canada در سفرهای هوایی Boeing 787 Dreamliner خود ارائه می‌دهد را ببینند.

مسئولان Air Canada اعلام کردند: «با قرار دادن هدست روی سر و گرفتن کنترل در دست، سفر هوایی با یک نمای کلی از شبکه مسیر جهانی Air Canada آغاز می‌شود. در این سفر کاربران می‌توانند هر سه کابین را مشاهده کنند: مقرون به صرفه، مقرون به صرفه ویژه و کابین تجاری بین المللی. کیت‌های Amenity، مجله Air Canada enRoute، میزهای تاشوی کوچک، و سرگرمی‌های حین سفر تنها چند مورد از قابلیت‌هایی است که می‌توان در این تجربه واقعیت مجازی لمس کرد، باز کرد و جا به جا کرد که توسط یک خدمه پرواز مبتنی بر صدا هدایت می‌شود. تجربه‌های تعاملی مانند سرویس شام از مواردی است که سرگرمی این برنامه را می‌کند.»
این محتوای واقعیت مجازی را می‌توانید با استفاده از یک هدست واقعیت مجازی مانند Google Cardboard و یا Daydream View مشاهده کنید. اگر نمونه‌ای از این هدست ها را در اختیار دارید، لذت این سفر مجازی را از دست ندهید.