هم رسان: بسیاری از اپلیکیشن های ویرایش عکس یک قابلیت ویرایش خودکار دارند که می‌تواند عکس‌ها را بهبود ببخشد اما کارشناسان قصد دارند این قابلیت را از اپلیکیشن ها حذف کنند زیرا بیشتر شبیه یک حدس و گمان است تا این که یک ویرایش آگاهانه و بر اساس تجربه.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، این امکان وجود دارد که این اپلیکیشن ها از افراد حرفه‌ای روش‌های مختلف ویرایش را یاد بگیرند. Adobe به تازگی نسخه‌های به روزرسانی شده Lightroom و Camera Raw را منتشر کرده که از Sensei AI برای بهبود عکس‌ها بر اساس نمونه‌های موجود استفاده می‌کنند. حالت خودکار جدید تصاویر شما را با ده هزار عکس ویرایش شده حرفه‌ای مقایسه می‌کند و از این اطلاعات زیاد برای تصمیم گیری‌های هوشمندانه استفاده می‌کند. البته این قابلیت تضمین نمی‌کند که شما تنها با چند کلیک عکس‌های فوق العاده حرفه‌ای خواهید داشت اما می‌تواند روند ویرایش عکس را تا حد زیادی کوتاه کند. این قابلیت مسلماً برای تازه واردانی مفید است که عکس‌هایی در حد حرفه‌ای می‌خواهند اما نمی‌دانند چطور به این افکت‌ها دسترسی داشته باشند.

این حالت خودکار اضافه شده به اپلیکیشن ها در تمامی پلتفرم‌ها از جمله نسخه‌های موبایلی، دسک تاپی و وبی موجود است.
علاوه بر این مورد، ارتقاءهای مفید دیگری مخصوصاً به نسخه دسک تاپی اضافه شده است. کاربران در حال حاضر از تنظیمات کاملاً بهتری برای تون رنگ دارند که شامل Tone Curve (برای تنظیم دقیق تونالیته و کانتراست) و Split Toning (برای افکت‌های هنری مانند sepia) است. شما می‌توانید عکس‌ها را به صورت تمام صفحه تماشا کنید و در صورت خاموش بودن تایمر دوربین زمان عکس را ویرایش کنید. کاربران موبایلی نیز ترفندهای جدیدی مشاهده خواهند کرد. سیستم عامل اندروید میانبرهایی از بعضی از حالت‌های یک اپیکیشن خاص در نسخه‌های نوقا و پس از اآن ارائه می‌دهد اما آی او اس می‌تواند یک واترمارک متنی بر روی خروجی اضافه کند و ضبط اچ دی آر را بهبود ببخشد. با توجه به مطالب گفته شده به احتمال زیاد شما با این که آشنایی کافی در مورد ویرایش عکس دارید دوست دارید که این به روزرسانی را امتحان کنید.